Barvy podle horoskopu, aneb jaké volit, když zařizujeme vlastní bydlení

Zařizování interiéru a exteriéru není zrovna med. Své o tom ví prakticky všichni, kteří v minulosti své bydlení zařizovali. Možností či stylů, které můžeme využít či z nichž vytěžit maximum je tolik, že z toho až zrak přechází. A tak nám nezbývá nic jiného, než vsadit na naše znamení horoskopu, které nám dokáže poradit i co se týče barev. Jaké odstíny tedy volit, pokud zařizujeme vlastní bydlení?

Berani milují pastely, Býci zase odstíny zlata

Ať už se jedná o dekorační prvky nebo vhodnou barvu kování na dveře, znamení horoskopu vám bezesporu pomůže. Prozradit ostatně o nás může víc než jen barevný odstín. 

Kupříkladu Berani milují pastely. Mluvíme o velmi temperamentním znamení, jež miluje akci i přímost. Právě díky této své povaze se cítí nejlépe mezi barvičkami, které jsou jen jemné, prakticky utlumené. Ideální odstíny jsou pro ně žlutá, oranžová nebo růžová. Symbolizují dynamičnost, i přesto je dokážou uklidnit. 

Co se týče Býků, ti patří mezi pragmatická znamení, jež stojí nohama na zemi. I když by se dalo říct, že milují pohodlí, jsou také milovníky luxusu. I proto v jejich domácnostech mají dominovat prvky zlata, jantaru nebo odstíny hnědé.

Rak miluje modrou, Panny tlumené podzimní tóny

Narodili jste se ve znamení raka? Pak vás naprosto ohromí veškeré odstíny v modrém duchu. Tyto tóny barev navozují pohodu a klid a Raci je prakticky vyhledávají. Jejich domácnost se obecně nese ve velmi minimalistickém, klid navozujícím duchu. Modré dávají přednost i v případě přírodních materiálů, jako je dřevo, hlína nebo bavlna či len. 

Jinak je to v případě Panny, která si zase libuje v podzimních, tlumených odstínech. V jejím domově byste zase spíše narazili na odstíny béžové, smetanové nebo krémové, což jsou všechno barvy hezky se kombinující s hnědou. 

Štíři milují červenou, Kozorozi dávají přednost konzervativnosti

Co se týče Štírů, ti jsou známí pro svou velice vášnivou povahu. Jsou zastánci smyslnosti a vášně, a tak byste v jejich domácnosti mohli narazit na červenou nebo vínové odstíny. Kozorozi jsou na druhou stranu milovníci konzervativnosti čili byste u nich našli spíše prvky minimalistického nebo skandinávského bydlení.