Regály a přepravky jsou nezbytnou součástí logistiky

Skladové hospodářství vyžaduje přesnost a pořádek. Bez nich by nebylo možné vést sklad tak, aby byl o materiálech a výrobcích dokonalý přehled. K tomu slouží také regály a přepravky, díky nimž je možné vše třídit podle různých kritérií.

přepravky

Europřepravky s pohodlnými rukojeťmi

Přepravky jsou důležitým článkem také v logistice. Při přepravě slouží k uložení dopravovaného zboží. Musí být tedy odolné a v případě produktů potravinářského charakteru také zdravotně nezávadné. Přesně takové jsou například europřepravky, jež se vyrábějí ve čtyřech rozměrech. Jsou odolné vůči kyselinám i louhům, nepodléhají mrazu ani kontaktnímu teplu a díky ergonomickému držadlu se s nimi při přepravě a překládávání zboží dobře manipuluje. To je ostatně jedna z důležitých vlastností, proč jsou europřepravky tolik oblíbené v oblasti logistiky.

Na dopravu potravinářského zboží z místa na místo se hodí děrované přepravky, v nichž může volně cirkulovat vzduch. V logistice se velmi často používá paletová přeprava. S ohledem na ni jsou vyrobené europřepravky s víkem, které se právě pro tento typ přepravy hodí. Jedná se o pohodlné řešení.

Regály do domu i do podniku 

Aby sklad, místo v garáži nebo prostředí v obchodě dobře fungovaly, musejí být patřičně vybavené. K tomu slouží regály, díky nimž je možné na pracovišti i doma udržovat vzorný pořádek. Regály se nevyrábějí pouze plastové nebo s dřevotřískovými policemi, ale také s policemi plechovými. Další typem oblíbených regálů jsou paletové a prodejní regály. V garáži a v pneuservisech se určitě využije regál na letní nebo zimní pneumatiky. Zajímavým řešení skladového prostoru jsou regálové plošiny, které místo maximálně využívají. Jejich výhodou je, že se dají vyprojektovat přesně na míru dle požadavků zákazníků.

Mobilní regály jako řešení pro archivy

V knihovnách, na úřadech nebo v archivech je obvykle nutné používat mobilní policové regály, které usnadňují přístup k uloženým dokumentům. Zároveň šetří místo. Jejich obsluha je snadná díky podvozkům.