Byt lze pronajmout i krátkodobě

zdroj: shutterstock.com

Cestujete rádi a už vás unavuje sterilní prostředí všemožných hotelů? Chce žít jak místní? Máme pro vás alternativu. V poslední době se vám otevřela možnost bydlení v běžném bytě. Krátkodobé pronájmy právě zažívají velký boom.

Pronajmout si můžete celý byt, nebo jen pokoj

Chcete-li mít naprosté soukromí a nechcete se o pronajaté obydlí dělit, pak určitě využijete možnosti propůjčit si takto celý byt. Většinou se k těmto účelům nabízí dispozičně menší jednotky, obvykle 1+kk nebo 2+kk.

U velkých bytů je možné obstarat si třeba jen jeden pokoj. Což je vhodnější především pro ty, co chtějí ušetřit, ale dají přednost jistému domácímu prostředí před hotelem. V ostatních pokojích pak bydlí majitelé daného bytu, nebo taktéž lidé, co potřebují krátkodobě někde přespávat na služební cestě. Tento koncept je především v zahraničí velmi oblíbený. Existují zprostředkovatelské servery nabízející pronájem bez realitky, které se postarají o hladký průběh jak ze strany nájemce, tak majitele nemovitosti.

Mnohé výhody, ale najde se i pár nevýhod

Je jasné, že popisované řešení se vyznačuje výhodami i nevýhodami. Z předností lze vyzdvihnout mimo velkého pohodlí i to, že byty jsou vždy kompletně zařízeny, to znamená, že v něm můžete žít, jak jste zvyklí. Připravovat si jídlo, vyprat si prádlo, dívat se na televizi, zkrátka si můžete obstarat všechny činnosti, za něž byste v hotelu museli obvykle platit. Budete se tak cítit jako doma. Navíc od majitelů bytu můžete získat cenné tipy co navštívit nebo naopak vynechat.

Pokud jste nenároční, můžete vyzkoušet i ubytovnu Praha

Z nevýhod lze vzpomenout, že v případě velkých měst se samostatný byt ke krátkodobému pronájmu nemusí zrovna vyplatit oproti hotelu. Například pokud hledáte ubytování Praha, cena se bude pohybovat kolem 3000 Kč /1 noc v závislosti na lokalitě či vybavení bytu.

Netřeba ani připomínat, že to, co se někomu jeví jako přednost, tedy že se můžete chovat jako doma, může být i určitým nedostatkem. Je to zkrátka jen bydlení, bez služeb, na jaké jste zvyklí v hotelu. Představuje však zajímavou alternativu.

Už jste takto někdy vycestovali? Podělte se s námi v komentářích, zda tento typ ubytování při svých cestách preferujete nebo raději zůstanete věrní hotelům.