Nejčastější důvody, proč se lidé stěhují

Stěhování, kdo ho nezažil. Lidé se stěhují neustále, ať už za prací, studiem anebo jednoduše touží po změně. Málokdo zůstane celý život na jednom místě. Běžnější je to, že lidé zůstávají v jednom městě nebo vesnici. Jaké jsou ale nejčastější důvody pro stěhování v Praze či jinde? 

Osamostatnění se

První stěhování od rodičů přichází mezi 18 a 26 rokem života. Většinou se jedná o stěhování se na kolej anebo o další krok po dokončení studia, kdy máme tendence začít vlastní život. Ti odvážnější se rovnou vydají do zahraničí buď za prací, dalším studiem anebo za pouhým dobrodružstvím. 

Rodina 

Častým krokem pro stěhování bývá partnerství nebo přímo manželství. Po nastěhování se s manželkou musí muži často řešit také otázku, co když přijde miminko, v takovém případě malý byt rozhodně stačit nebude. Většinou se páry rozhodují o pořízení většího bytu anebo o stavbě rodinného domu. 

Příroda

Člověk je spjatý s přírodou od nepaměti, je tak jasné, že někteří lidé se z betonového města rádi přesunou na venkov. Když se mladému páru narodí dítě a plánují i další, začínají uvažovat o stěhování za čistším vzduchem a přírodou. Spousta lidí nechce vychovávat děti ve městech, kde je smog a špína. Navíc mít vlastní zahradu, může být radostí i koníček. 

Přepálené nájmy 

U většiny lidí, je častým důvodem pro stěhování navýšení nájmu. Mladší páry anebo studenti tak musí často volit menší variantu bydlení, aby využili. Časté stěhování v Praze je tak poměrně častou a bohužel nezbytnou záležitostí. 

Malý byt na důchod

Po odrostu dětí a splacené hypotéce, většina lidí myslí na své stáří. Co budou dělat s velkým domem a kdo se bude starat o zahradu? Rodinný dům tak většinou darují svým dětem a sami si hledají něco menšího. Někdy se starší lidé vrací do měst kvůli jednodušší dostupnosti lékařské péče.