Zvyšující se ceny energií zvyšují zájem po nízkoenergetickém bydlení

Minulý rok se o zvyšujících se cenách za energie jenom mluvilo, dnes však lze říct, že se k tomuto kroku skutečně uchýlilo. Češi tak začínají přemýšlet nad tím, jak to udělat, aby za energie nemuseli utrácet tolik, aby je to dostalo do jisté finanční nejistoty. Zatímco někteří jedinci začínají šetřit, ti, kteří chtějí investovat do vlastního příbytku přemýšlí nad tím, do jakého typu příbytku investovat. Je lepší dřevostavba nebo klasická novostavba? Naším favoritem je však nízkoenergetické bydlení, o které se vám postará firma ORCAN GROUP s.r.o.

ORCAN GROUP s.r.o.

Nedávné průzkumy poukazují na to, že právě o nízkoenergetické bydlení je v poslední době velký zájem. Důvodem toho jsou právě neustále se zvyšující ceny energií, které rostou prakticky každým dnem. Jelikož lidé nechtějí utrácet za energie nehorázné sumy, nemají ani chuť doplácet na elektřině, rozhodli se proto investovat do nízkoenergetických domků, stejně jako to dělají v Dánsku nebo Německu, kde je nízkoenergetické bydlení opravdu velkým hitem. 

Jaká je reálná spotřeba energií na vytápění?

Nízkoenergetické bydlení je specifické tím, že vám razantně uspoří energie související s vytápěním příbytků. Podle odborníků šetří až osmdesát procent energií při vytápění v porovnání s klasickými zděnými domky. Nemůže být tedy ani pochyb o tom, že nízkoenergetické bydlení je skvělá investice, kterou oceníte především v důchodu takzvaně na “stará kolena”. 

V souvislosti s tak velkou úsporu energií na vytápění se nabízí otázka, jaká je tedy reálná spotřeba energií. Tu odborníci odhadují na 15-50 kWh/m2 za rok. Klasické starší domky mají tuto spotřebu daleko vyšší, spotřeba se dotýká až 200 kWh/m2 za rok. 

Úspora energií je opravdu znatelná

Když už víme, jak je to reálně s úsporou energií u nízkoenergetických domků, není rozhodně pochyb o tom, že se právě do nízkoenergetických domů vyplatí investovat. Zvolíte tuto možnost i vy?