Bezhlavé bourání jako častá chyba při rekonstrukci domu

Plánujete rekonstrukci interiéru? Připravte se na to, že to nebude procházka růžovým sadem. Zejména, pokud nemáte jednotlivé kroky naplánované. V případě takové nepřipravenosti se totiž může klidně stát, že se dopustíte řady přešlapů. A to například i takových, že se pustíte do zbytečné demolice. Ne nutně celého objektu, ale domovní konstrukce, na které vaše celé obydlí vlastně stojí. 

Češi rovná se kutilský národ

Co nám, Čechům, nemůžeme odepřít, je, že jsme kutilský národ. Co doma uděláme sami, na to si nutně nemusíme volat odborníky. Pokud bychom nemuseli ohlašovat nebo získávat stavební povolení, tak také stavíme nebo na druhou stranu bouráme nemovitosti hlava, nehlava. 

Bohužel právě bourací práce jsou tím, k čemu se unáhleně přikloníme, aniž bychom si tímto krokem byli jednoznačně jistí a poté tohoto kroku litujeme. Není to však jediná chyba, jíž se v rámci domovní rekonstrukce dopouštíme.

Špatný styl i nevhodné barvy

Když se na rekonstrukci interiéru podíváme ryze po designové stránce, zjistíme, že chybujeme například v tom, že neladíme barvy a plácáme „páté přes deváté”, čímž vzniká velmi kýčovitá domácnost. Někdy vlivem této unáhlenosti docílíme příliš kýčovitého bydlení, jindy zase nemovitost působí jako tmavá kobka, ve které se pak necítíme vůbec dobře.

A také se může stát, že vlivem naší nepozornosti nebo touhy udělat rekonstrukci velice rychle vybereme také špatný styl, se kterým nejsme plně spokojení a který s námi vlastně vůbec nerezonuje.

Nebereme v potaz přirozené světlo

Při rekonstrukci se snažíme velmi často dosáhnout toho, aby naše domácnost byla co nejvíce prosvětlená. Velmi často se ale upínáme na koupi spíše světelných zdrojů, nepočítáme příliš s přirozeným světlem, které by v interiéru udělalo největší parádu.