Bytový architekt povýší váš dům na domov

bytový architekt

Stavíte dům, rekonstruujete fasádu nebo interiér a nemáte konkrétní představu o tom, co a jak byste chtěli? Eventuálně máte naopak velmi přesnou představu, ale neumíte ji sami realizovat? Právě v takovýchto případech nabízí své služby bytoví architekti a bytoví designéři. Neuvažovali jste o tom, že byste je oslovili? Pokud ne, možná jen nevíte, co očekávat. V tom případě věříme, že vám tímto článkem povolání „bytový architekt“ přiblížíme.

Ještě pár let zpátky s sebou práce bytového architekta nesla určité předsudky. Lidé měli tendence jej vnímat jako něco zbytečného, protože oni sami přece vědí nejlépe, jak má jejich byt vypadat. Stejně tak jej vnímali jako předraženou službu a výdobytek pro bohaté podnikatele a jejich vily. Jak se ale ukázalo, bytový designér zdaleka nestaví jen byty pro bohaté „snoby“, ale dokáže pomoci a také ušetřit peníze každému, kdo stavbu nebo přestavbu realizuje. Zkrátka mít po ruce bytového architekta se vyplatí, a často mnohonásobně.

V čem může bytový architekt pomoci

Bytový architekt je zde především proto, abychom si jeho prostřednictvím realizovali vlastní sny o bydlení. My mu vylíčíme, co bychom chtěli a kam se chceme designově ubírat a on naše představy povýší na zcela novou úroveň, popřípadě nám je vymluví. Zarazili jste se teď? Ano, i to je práce bytového architekta. Je to člověk technicky vzdělaný a zkušený – proto nám pravděpodobně pomůže i vyvarovat se celé řadě stavebních chyb a přešlapů. Aby nám něco vymlouval, ale není pravidlem – je především kreativec. Jeho role je naslouchat, vymýšlet a kouzlit s prostorem.

Pusťte bytového designera na chvíli do svého života

Je to opravdu moc důležité. Tento člověk by měl dokonale pochopit, jak žijete, co je pro vás v domě důležité, ke kterým koutům máte vztah, jakým způsobem trávíte společný čas s rodinou i jakým způsobem odpočíváte. Otázek je ale celá řada. Co mají rády vaše děti, co máte rádi vy, jaké milujete materiály, které barvy jsou vám bližší než jiné, jste spíše přírodní typ, nebo jste vyloženě městský člověk? Spojením všech těchto informací si o vás architekt udělá ucelenou představu a při fungující komunikaci s vámi se mu začnou rodit v hlavě nápady. A s nimi obrysy vašeho vysněného domova.