Proč mít rekuperaci i v dřevostavbě?

úspora za energie

Řada lidí v současné době uvažuje nad rekuperací. Je to pochopitelné, vždyť se jedná o opatření, které může přispět k úspoře za energie. Navíc snižuje energetickou náročnost rodinného domu, což zase umí ocenit stát, který díky této vlastnosti rád poskytne finanční příspěvek z programu Nová zelená úsporám, pakliže o něj požádáte. Pokud však uvažujete nad rekuperací proto, že se domníváte, že do vaší dřevostavby nepatří, je to právě opačně. I v dřevostavbách si rekuperace najdou své místo, tím si buďte jisti. 

Díky rekuperaci můžete dát sbohem plísním

Jestliže jste se rozhodli pro dřevostavby, pak určitě víte, že dřevo je krapet náchylnější k plísním. Dřevostavby jsou sice dokonale zateplené a v podstatně neprodyšné, neuniká z nich teplo, ale na druhou stranu ani vzduch a vlhkost. I když se dřevostavby staví za nejpřísnějších podmínek, aby se předcházelo vzniku plísní, někteří mohou s plísněmi bojovat. Abyste však nepatřili do této skupiny, pořiďte si rekuperaci, která nenaruší strukturu dřeva, přesto ho dokonale vyvětrá. 

Rekuperační jednotky umí udržovat v interiéru optimální vlhkost a samozřejmě také optimální teplotu. A to je jejich bezesporná výhoda, nemyslíte?

Žádné přehřátí

Zejména během léta je v dřevostavbách pořádně horko. Dřevo v sobě udržuje teplo, tudíž vám může během horkých letních dnů přijít, že jste snad v sauně. Abyste nemuseli trávit volné dny v takovém prostředí, opět je řešením rekuperace, na kterou lze získat zmiňovanou dotaci. Rekuperace totiž udržuje v interiéru optimální teplotu, což již bylo zmíněno, a tak se nebudete muset prát s žádným přehřátím. 

Abyste si ale nemysleli, že vás v zimě čeká kalamita v podobě velké zimy. V zimě funguje rekuperace opačně čili zase na druhou stranu pomůže udržovat teplo, kterému bude zabraňovat v úniku. Rekuperaci tak v dřevostavbách jinými slovy nesmíte postrádat, budete ji potřebovat jak během zimy, tak během léta i jarních či podzimních dnů.