Jak zabezpečit bytový dům? Třeba otevíráním dveří na čip

IMAporter

Mít v bezpečí svůj majetek, je cílem každého, kdo vlastní nemovitost. Různých nenechavců po světě běhá více než dost a nikdo určitě nechce nechávat vstupní prostory do bytového domu bez dozoru. Jako nejjednodušší je zamykání hlavních dveří na klíč. Nadstavbou toho je pak i využití elektronického přístupového systému, který je určený k elektronické kontrole a evidenci vstupů. Jak funguje?

Proč si pořídit přístupový systém?

Ztratit klíč od vstupních dveří si nepřeje žádný z obyvatelů bytového nebo rodinného domu. V takovém případě je pak třeba vyměnit zámek, aby se nikdo nepovolaný do domu nedostal. S tím jsou ovšem spojené finance, které jsou třeba na nákup nového zámku. Pokud je dům zabezpečený přístupovým systémem a dojde ke ztrátě karty či telefonu, není nutné vyměňovat celý systém, ale pouze nahradit identifikátor novým. 

Elektronický přístupový systém IMAporter spravuje správce objektu pomocí mobilní aplikace, jejíž uživatelské prostředí je velmi přívětivé. Každý, kdo bude mít povolený vstup do domu, získá k ovládání systému bezkontaktní NFC kartu v podobě klíčenky, nálepky nebo čipové karty. Lze ho však ovládat i pomocí mobilního telefonu. K dispozici je mobilní platforma OtevirejMobilem. Ta využívá technologii NFC, takže místo čipu je možné při vstupu použít chytrý telefon.

Správa přístupu do domu

Otevírání dveří mobilem je moderní způsob zabezpečení nejen bytového domu. Tuto službu využívají i školská zařízení nebo firmy, protože prostřednictvím otevírání dveří na čip, jež je propojeno s docházkových systémem, lze zároveň evidovat docházku do práce, a zjednodušit tak chod společnosti v oblasti personálního řízení.

Přístupový systém IMAporter se vyrábí v několika variantách, jež jsou určené pro:

  • hlídání malých objektů – IMAporter Mobile
  • hlídání bytových domů – IMAporter Basic
  • hlídání kanceláří, průmyslových areálů – IMAporter Pro
  • hlídání velkých budov – IMAporter Cloud.

Výhodou je, že všechny systémy IMAporter je možné vzájemně propojovat a rozšiřovat o jednotlivé nadstavby.