Vykouzlete si útulný domov pomocí doplňků

Přemýšlíte, jak svůj domov udělat ještě útulnějším a příjemnějším? Není nutné pouštět se do složitých přestaveb a přece můžete udělat dost. Vsaďte na doplňky, příjemné materiály a barvy. Ať už jsou to obrazy, koberečky nebo stylové povlaky na polštářích – s jejich pomocí půjde proměna jako po másle.

bytový textil

Moderní podoba záclon

Chcete-li v interiéru skutečně kouzlit a současně jej zjemnit, jsou skvělým tipem moderní záclony a závěsy, které se skvěle vyjímají i v moderních francouzských oknech. Bez záclony, a to zjistíte ihned, jakmile si je pořídíte, působí interiér přeci jen docela hole, studeně, nezabydleně a neútulně. O to lepší zprávou je, že záclony dávno nejsou doménou dob minulých. Do módy se už před pár lety vrátily, a to s velkou grácií. Čemu tedy věnovat pozornost při jejich výběru?

Při volbě barev a vzorů se doma rozhlédněte kolem sebe. Máte interiér laděný do teplých nebo studených tónů? Prozradí to výmalba stěn, barva gauče, barva podlahy, barva ubrusu a povlečení. Vaše nové záclony i závěsy by měly být ve stejném duchu, jinak by celek nepůsobil jednotně a ani vy byste se v něm necítili dobře. Má interiér nádech tlumených přírodních tónů? Nebojte se jej „rozbít“ výraznějšími vzory závěsů a složitějšími strukturami záclon.

Bytový textil v barvách duhy

Razíte-li cestu přirozeně bílé, i zde zpozorněte. Ve světě záclon totiž existují desítky bílé. Od té zářivě sněhově bílé, až po jemné odstíny krémové, pískové nebo světle šedé. Pokud je váš interiér minimalistický, měly by být minimalistické i textilie, je-li naopak moderní, měli byste volit moderní vzory i střihy. Způsob tkaní je další kapitolou, kterou byste měli zohlednit, stejně tak jako střih a styl. Jinak v oknech vyznívá luxusní vyšívaná záclona, jinak přírodně vypadající batist a jinak organza. Stejně tak je rozdíl mezi záclonami s řasící páskou, s narážecími kroužky nebo lehkým a svěžím wave systémem.