GeoPas vám nabízí rozšířený pohled do katastru

Katastr nemovitostí je skvělým nástrojem pro vyhledávání nemovitostí, parcel i geologických dat a dalších údajů. Realitní makléři, soukromé osoby i investoři využívají náhled do katastru vcelku běžně. Nyní si mohou prohlédnout novou aplikaci GeoPas, která nabízí rozšířený pohled do katastru se spoustou užitečných grafů, tipů a doporučení. Co všechno v katastru najdete?

katastr

Hledejte podle adresy i čísla parcely

Vyhledat potřebné údaje může být velmi jednoduché. Stačí mít ty správné základní údaje. Pokud je ovšem nemáte, pak lze hledat potřebné informace i pomocí pouhé mapy. Nahlížení do katastru vám otevře brány k parcelám, nemovitostem, vodním tokům i zemědělským plochám. Na portále najdete zajímavé grafy a statistiky okresů a obcí. Věděli jste například, že průměrná velikost parcely je okolo tisícovky metrů čtverečních? Nebo že průměrná velikost katastrálního území je něco málo přes šest kilometrů čtverečních? Do katastru nemovitostí můžete nahlížet bezplatně a bez jakýchkoliv registrací. Katastrální území lze vyhledat pomocí mapy nebo formuláře, přičemž detail nabízí pohled do základních a souhrnných údajů, občanské vybavenosti,  znečištění ovzduší i rizikových oblastí, geologie, a stejně tak vodstva.

Česko v datech

GeoPas shromažďuje rovněž statistiky. Nabízí žebříčky z různých oblastí. Například v záložce obce najdete statistiky měst s největší lidnatostí, nezaměstnaností i ukazatele hospodaření zemědělců či radonový index. Přes odkaz parcely se dostanete do vyhledávání vámi zvolených parcel. Potřebujete tedy znát číslo parcely a název katastru. GeoPas aktuálně eviduje více než 22 milionů parcel katastru nemovitostí. Přes odkaz https://geopas.cz/parcely/1621238801 zjistíte údaje o parcele v Karlově Studánce. Kromě velikosti plochy se nabízí též okolní občanská vybavenost.