Jak dokonale vyčistit vaše žaluzie?

Stínící technika přináší do vašich domovů jednoznačně komfort. Žaluzie dnes již nejsou jen pouhou ochranou proti nežádoucímu slunečnímu svitu či přehřívání místnosti, ale stávají se výrazným designovým interiérovým prvkem, v případě venkovních žaluzií se jedná dokonce i o exteriér celého domu. Bohužel každá mince má dvě strany. Aby žaluzie dobře fungovaly, je třeba se čas od času o ně postarat a udržovat je v čistotě. Pro někoho je to značné úsilí, pro druhé, otázka několika minut.

Prach je neúprosný a dosedá i na vaše žaluzie

Ano, jsou to právě oblíbené horizontální žaluzie, kde se drží obvykle spousta prachu. Při čištění žaluzií je třeba opatrnosti a především zvolit ten správný postup. Zapomeňte na navlhčený hadřík, který prach jen rozmaže po povrchu, a navíc může křehké žaluzie poškodit. Správné řešení je mnohem elegantnější, rychlejší a k žaluziím šetrnější. Na čištění horizontálních žaluzií je nejlepší vysavač. Jak snadné! Ano. Žaluzie je možné snadno a lehce vyčistit klasickým vysavačem (nejlepší je však malý vysavač určený pro automobily), ke kterému se pouze přidá odpovídající úzká hubice. Vysavač doporučujeme nastavit na nejnižší výkon.

Žaluzie

 Jak se vypořádat s mastnotou u žaluzií, které jsou nainstalovány v kuchyni?

To je dobrá otázka, protože klasický vysavač si s mastnotou neporadí. Zde musí přijít ke slovu výše zmiňovaný, mírně navlhčený hadřík. Ale i zde je na světě jedna osvědčená vychytávka. Lamely nemusíte čistit pro odstranění mastnoty každou zvlášť, stačí je zavřít a všechny čistit jako jednu velkou souvislou plochu. Do vody, ve které namáčíte hadřík, je také dobré přidat přípravek na odstranění mastnoty, obvykle však stejnou úlohu zastane i ocet. Výrobci dnes ale myslí na vše. Pro efektivní čištění žaluzií se dají zakoupit i speciální kartáče, které mají několik řad čistících ploch, aby otřely větší počet lamel současně. Tyto kartáče lze používat za sucha i mokra. Vaše zaprášené či mastné žaluzie můžete samozřejmě svěřit i do rukou odborníků z úklidových firem.

čištění žaluzií
Speciální kartáče na čištění žaluzií, zdroj: prozeny.cz

Hledáte-li spolehlivého dodavatele stínící techniky, obraťte se s důvěrou na společnost K-systém ještě dnes. Z široké nabídky interiérových vertikálních a horizontálních žaluzií, exteriérových žaluzií, slunolamů či sítí proti hmyzu si vyberou i ti nejnáročnější z vás.