Jaká by měla být ideální šatní skříň?

Také se vám stává, že máte ve své skříni poházené věci, které jsou často zmuchlané? Nevíte, kde hledat trička a v jaké části se zrovna nachází vaše sukně? Možná je to tím, že nemáte vhodnou skříň. Pokud postrádá dostatek oddělených bloků, šuplíků a prostoru na ramínka, možná se svého problému nikdy nezbavíte. Totéž se týká skříně do šatny, která by také měla být především praktická.

Čas od času má nepořádek ve skříni každý. A je to na jednu stranu dobře, protože velkým úklidem často dochází k vyhození starého a již nenositelného oblečení. Provětrat šatník není nikdy od věci. Pokud se však jedná o permanentní problém, možná by bylo dobré se zamyslet nad nákupem nové skříně. Je totiž možné, že ta vaše stávající je absolutně nevhodná.

Na výběr máte z velkého množství

Na trhu existuje velké množství skříní a spousta různých druhů. Velmi oblíbené jsou šatní skříně se zrcadlem nacházejícím se na vnitřní nebo vnější straně otevíracích dveří. V menších místnostech zase spíše využijete skříně s posuvnými dveřmi. Nabízí se v různých velikostech, barvách i materiálech, proto jistě nebudete mít problém vybrat takové, které budou ladit s vaším interiérem.

Důležité části ideální šatní skříně

Ideální šatní skříň by měla mít několik hlavních bloků. Důležité jsou dostatečně široké police, kam můžete srovnat kalhoty, trička, svetry a mikiny. Součástí šatních skříní bývají také šuplíky na drobnější oblečení, jako je spodní prádlo, ponožky, rukavice, jemné šátky, opasky a podobně. Podstatnou část by měl zaujímat prostor s ramínky, kam si pověsíte šaty, kabáty, saka a bundy.

Velikost šatní skříně zvolte podle toho, kolik oblečení máte. Ne vždy však platí, že čím větší, tím lepší. V příliš velké skříni se vám zbytečně budou shromažďovat kusy oblečení, které již dlouho nenosíte. Nebo v ní omylem utopíte skvělé kousky, o jejichž existenci brzy přestanete vědět.