Jak vysoká je dotace na novostavbu

Přáli byste si pro váš nový domov zajistit dotaci na novostavbu až ve výši půl milionu korun? Právě tolik můžete získat, když budete dobře volit jednotlivé prvky v rámci programu Nová zelená úsporám. Ano, tento program nezahrnuje jen dotace na výměnu oken.

Nová zelená úsporám

Až dva roky zpětně 

Dotace na novostavbu přitom nemusíte řešit během výstavby, ale také až dva roky zpětně. Pokud budete využívat program Nová zelená úsporám, můžete získat více než pět set tisíc korun z vašich nákladů zpět. Vždy je nutno během stavby dodržovat potřebnou dokumentaci postupů, kterou vám zajistí firma, která nabízí odborné poradenství v tomto oboru. Ještě před tím, než se do stavby dáte, budete mít jasnou představu, jaké máte šance na jednotlivé dotace dosáhnout. 

Úsporná řešení na celý život

Program Nová zelená úsporám není jen štědrá možnost, jak získat od státu příspěvek, ale také otevřené dveře k celoživotním úsporám. Například fotovoltaická elektrárna, která bude na vaší střeše neúnavně vyrábět elektřinu ze slunečního svitu, vám zajistí mnoho let téměř nulových nákladů za elektrickou energii z distribuční sítě. Podobně je tomu v případě realizace tepelného čerpadla, rekuperace, nebo například vhodného systému zateplení. Jedná se o trvale úsporná řešení. 

Na čem ušetříte nejvíce

Nejvíce financí z programu Nová zelená úsporám získáte bezesporu z instalace sluneční elektrárny. Zde se jedná až o částku dosahující ke 150 tisícům. Dále se státní pomocí ušetříte na vytápění celého domu instalací různých typů tepelných čerpadel. Pokud bude váš dům pasivní, výše dotace pro vás bude vůbec největší. Budete mít nejen stavbu, která se bude vyznačovat energetickou nenáročností, ale na její pořízení si budete od státního programu moci proúčtovat až půl milionu korun. 

Dotační program odměňuje jednotlivá úsporná řešení. Je tedy zcela na vás, jak moc se do úspor pustíte. Jednotlivé programy vám vynesou desítky tisíc korun, komplexní řešení až půl milionu.