Majetkové pojištění vám zaručí klidnější spaní

Jste vlastníkem nemovitosti a přemýšlíte nad tím, jaké výhody vám přinese její pojištění? A na co vše se takové pojištění vztahuje? Máme pro vás odpovědi.

Majetkové pojištění

Majetkové pojištění

Majetkové pojištění se dá aplikovat nejenom na nemovitost jako takovou, ale také na domácnost a veškeré její vybavení. Jak takové pojištění v praxi funguje? Kryje vám záda v případě, že by váš dům či byt vyplavila voda, postihl požár, vytopil vás soused, ztratili byste klíče od domova nebo si je třeba zabouchli. Zkrátka – ať už dojde k jakékoli nenadálé události, díky majetkovému pojištění budete krytí a budete moci bez obav spát.

Na co vše se dá majetkové pojištění uplatnit

Majetkové pojištění se nevztahuje pouze na váš byt či dům, nýbrž i na vedlejší budovu na stejném pozemku, tedy například na garáž. Dále se dá pojistit i nemovitost ve stavbě nebo i vybavení vaší kanceláře či ordinace. Jednoduše řečeno: pojistit se dají všechny prostory, co slouží k trvalému bydlení nebo výkonu povolání.

Jednoduché sjednání online

A jelikož se nacházíme v době internetu, sjednání pojištění majetku online je naprostou samozřejmostí. Jak na to? Jednoduše vyplníte několik základních údajů o prostoru, který chcete pojistit. Mezi údaje, co budete vyplňovat, patří celková obytná plocha, zda bydlíte v domě či bytě a zda chcete pojistit domácnost, dům či obojí. 

pojištění majetku online

Po zadání těchto údajů se dozvíte kalkulaci, a pokud s ní budete spokojeni, můžete přejít k samotnému vyplňování pojistné smlouvy. Celý proces je velmi intuitivní a zabere vám jen několik málo minut.

Pojištění majetku je základ. Jakmile si jej sjednáte, budete mít klidnější spaní a nebudete se bát případných katastrof či nehod v domácnosti. Sjednání majetkového pojištění online je navíc jednoduché a dá se provést odkudkoliv.