Minimalistické bydlení je trendem. Co ho definuje?

Vzdušnost, vždy uklizeno, dostatek prostoru pro fantazii. Vítejte v minimalisticky zařízeném domově. Víte, jaké prvky by v něm neměly chybět?  

garnýže

Barvy? Ale no tak

Minimalismus rozhodně nepřeje bláznivým barevným kombinacím jako od kolotoče. Bohatě postačí základní barvy. Bílé stěny a záclony, černé, hnědé a šedé kusy nábytku, jeden solitérní barevný prvek. A je zařízeno. Co více si přát? Barevný prvek si zvolte pouze jeden na každou místnost, dokonale tak podtrhne celkový dojem. Stačí, když si sami vytvoříte unikátní umělecké dílo v podobě plátna, nebo na zeď umístíte třeba velký lapač snů. Hodí se také vintage předmět, který celku dodá atmosféru. 

Pozor na tvary

Jestliže si chcete doma skutečně odpočinout a vrhnout se na zařizování domova v minimalistickém stylu, dejte si záležet s tvary předmětů, které do interiéru pouštíte. Nábytek by neměl být kulatý, spíše se hodí přesné linie a hrany, dřevěné garnýže jsou povoleny. Podobně je tomu také v případě záclon: garnýže by neměly nijak razit, ale spíše splývat s celkem barevně i stylově. Bytoví designéři minimalistické bydlení navrhují tak, aby bylo především vzdušné. To se vám podaří, když ponecháte v prostoru pouze základní kusy nábytku. 

Materiály, které přidávají prostor

Je libo dokonalost? Umístěte si po bytě dostatek zrcadel. Nejen, že se perfektně hodí k minimalismu, ale také zvyšují přirozenou světelnost celého interiéru. Bát se nemusíte ani bodového osvětlení, které budou zrcadla ochotně odrážet také ve večerních hodinách. Skleněný nebo dřevěný nábytek s dostatkem úložného prostoru doladí celek k příjemnému závěru. Tip na svítidlo? Zkuste kovovou rouru, kterou si minimalismus vypůjčil z industriálního stylu. 

V domově zařízeném minimalisticky budete mít vždy dostatek prostoru ke snění a k tvorbě. Milovníci psaní, umělecké tvorby, ale také pletení a rukodělných činností se v bytě, který vybízí k tvorbě, dočkají svých nejlepších let. Tak sněte a tvořte také!