Objevily se na vaší nemovitosti graffiti? Víme, jak se nežádoucího umění zbavit!

Graffiti je kontroverzní umění, které budí rozporuplné pocity. Když zdobí legální plochy, nevadí ani zarytým odpůrcům streetartu, ovšem na veřejných budovách příliš obdivu nesklízí. A když se vandalové vyřádí na fasádě činžovního či rodinného domu, tak mají radost jen nepřející sousedé. Pokud jste si pořídili nemovitost zdobenou lihovými fixy a spreji, měli byste se postarat o to, aby opět vypadala k světu. Předchozí majitel zřejmě netušil, jak je odstranění graffiti snadné. Musíte se však obrátit na profesionály, protože čištění svépomocí většinou k valným výsledkům nevede.

Je odstranění graffiti jednoduché?

Otázka, na kterou nelze jednoznačně odpovědět. Anebo ano? Máte-li s čištěním předchozí zkušenosti a po ruce speciální přípravky a techniku, pak vám odstranění graffiti z fasády půjde od ruky. V opačném případě raději pozvěte profesionály.

odstranění graffiti

Odstranit stopy po lihových fixech a velké posprejované plochy není snadné, protože barvy prostupují do struktury podkladu. K dosažení vynikajících výsledků je zapotřebí odborná analýza a pečlivý výběr specifického pracovního postupu. Zatímco pro smrtelníka jde o takřka neřešitelný úkol, pro kvalifikovaného technika naopak každodenní rutina.

Graffiti je dole. A co teď?

Odstranění nečistot je první krok, po kterém by mělo následovat preventivní opatření v podobě aplikace speciálního antigraffiti nátěru. Ten fasádu efektivně ochrání před dalšími útoky sprejerů.

Antigraffiti nátěr lze aplikovat na přírodní i umělé povrchy, a to do výšky až 3 metrů. Mají hydrofobní efekt, minimální nasákavost a téměř se nešpiní.

Chcete-li se na dané téma dozvědět více, zamiřte na www.graffiti.cz. Portál provozuje společnost AXIOM REAL, která zajišťuje odstranění graffiti Praha i v ostatních částech republiky.