Kvalitní kusové koberce obohatí interiér

Žijeme v moderní době, kdy se v oblasti designu na výslunní vyhřívají především kvalitní materiály a oslavuje se jednoduchost až syrovost. Ani interiéry se současnému trendu nevyhýbají. Populární jsou kamenné dlažby, plovoucí podlahy, dřevo. Aby moderní prostor nepůsobil příliš chladně, může se doplnit kobercem, jenž v interiéru působí jako teplý prvek.

Koberec vykouzlí příjemnou atmosféru

Dobře zvolený kusový koberec dokáže nejen zútulnit pokoj, chodbu nebo předsíň, ale umí pozvednout celkový vzhled těchto místností a vytvořit funkci nevšedního a výrazného interiérového doplňku. Kvalitní koberec se postará o příjemnou atmosféru v obývacím pokoji o to více v případě, když si své místo najde například u krbu. Klasicky se koberce umisťují do prostoru v okolí sedací soupravy nebo gauče a stolku.

Obohaťte studené části interiéru

Chodby, schodiště a předsíně bývají zpravidla místa, která působí nejvíce chladně a nepřístupně. Pokud jim však dodáte dekor v podobě designově zajímavých nebo luxusně vypadajících koberců, rázem získají novou podobu a stanou se nevšedním prostorem.

Slaďte styl koberce s ostatními doplňky

Přemýšlíte-li nad tím, že si pořídíte do svého domova moderní koberce, dejte si záležet na jejich výběru. Nestačí jen, aby se vám líbil určitý design, je potřeba brát v potaz také to, zda bude ladit s ostatním vybavením vašeho interiéru. Koberec může být barevně sladěn nebo tvořit ostrý kontrast se svým okolím a v obou případech se může jednat o skvělé i velmi nevhodné řešení.

Je-li vašemu srdci blízký Orient a prostory, které obýváte, nesou exotický nádech, vybírat můžete z perských koberců. Máte-li interiér naopak zařízen spíše moderně a jednoduše, sáhněte po některém ze současných designů.

Na dnešním trhu je veliký výběr kusových koberců, z nichž jich mnoho nemá požadovanou kvalitu. Ověřte si proto velmi dobře firmu, od které se rozhodnete koberce nakoupit.