Podle jakých kritérií si vybrat vhodnou sušičku prádla

K běžnému chodu každé domácnosti patří také praní prádla. Dnes už naštěstí na tuto práci máme elektrické spotřebiče, které ji udělají za nás. Automatická pračka je moc chytrý vynález, který ženám ušetřil spoustu práce a času. V moderních rodinách přibývají i sušičky, jež se používají na rychlé sušení prádla. Odpadá nutnost mít k dispozici neskladný sušák, jenž v rozloženém stavu s pověšeným prádlem v domácnosti většinou překáží.

pračka

Jaké výhody sušičky prádla nabízejí

Jestliže sušičku ještě doma nemáte, máte co napravovat. Možná si říkáte, že je to zbytečná investice. Ale když se podíváte, co všechno sušičky umějí, tak vás o jejich potřebnosti přesvědčí. Ze sušičky totiž prádlo jen vyndáte a rovnou složíte do skříně. Odpadá nudné žehlení. Prádlo je voňavé i bez aviváže. Některé přístroje mají program pro osvěžení prádla, což oceníte u oblečení, které je například načichlé cigaretovým kouřem. 

Při sušení prádla dochází k jeho dezinfekci, což zase ocení lidé s alergií. Sušička může být i součástí pračky, ale je lepší kupovat dva samostatné spotřebiče. Když nemáte doma ale dostatek místa, je pochopitelné, že raději zvolíte pračku se sušičkou.

Jaké typy sušiček existují

Sušičky se dělí podle toho, jak odchází vlhkost z přístroje ven. Kondenzační sušička je vybavena tepelným čerpadlem, které ohřívá zbytkový vzduch uvnitř a suší jim prádlo. Sušit lze i při nízké teplotě, což lze využít pro sušení velmi jemného oblečení. Je zde výrazná energetická úspora, která dělá tento typ sušičky nejoblíbenějším na trhu. 

Dalším typem sušičky je kondenzační s topným tělesem. Její pořizovací cena je nižší, prádlo v ní usušíte rychleji, ale za cenu vyšší spotřeby energie. Je tedy na každém spotřebiteli, aby si ujasnil, co je pro něho výhodnější.