Pokojovky do každého interiéru. Jaké určitě pěstovat u sebe doma?

Chcete dostat do interiéru trochu více živosti? Skvělé, začít můžete u pokojových rostlin, pro jejich úspěšné pěstování ostatně nebudete potřebovat příliš mnoho. Substráty a nějaké dostatečně velké květináče budou pro začátek stačit. Samozřejmě byste měli mít po ruce i ony pokojovky. Jaké konkrétně pořídit k sobě domů? A to nejen proto, že je péče o ně snadná?

Monstera

Mezi vůbec nejčastější pokojové rostliny, které se pěstují v pohodlí našich domovů, patří jednoznačně monstera, která je známá pro své velké, až monstrózní listy. Její pěstování je snadné, dokonce nevyžaduje ani speciální stanoviště, protože se jí daří i ve stinných koutech interiérů. 

Co však nemá ráda (stejně jako jiné pokojové rostliny) je přelití. Proto se snažte ji nezalévat příliš často. A pokud se přece jenom k tomuto kroku schylujte, zkontrolujte si, jestli není zemina ještě vlhká. A jestli bude, se zaléváním ještě chvíli vyčkejte.

Zamiokulkas

Kromě monstery se vyplatí pěstovat také zamiokulkas, který je známý pro své lesklé listy. Jsou lehce dužinaté čili i v tomto případě to nepřehánějte se zaléváním. Spíše se snažte o to, abyste květinu zalévali až ve chvíli, kdy bude substrát skutečně suchý.

Zamiokulkas se jinak řadí mezi pokojové rostliny, které si zamilují hlavně začínající pěstitelé. Obecně na podmínky není totiž nikterak náročný. Spíše vyžaduje méně než více. A to je skutečnost, kterou nejen začínající pěstitelé jistě rádi uslyší.

Tchynin jazyk

Sice se nedoporučuje do domácností s dětmi nebo domácími mazlíčky, ale tchynin jazyk patří k nejoblíbenějším pokojovým rostlinám. Je totiž nejvíce vděčný. A nenáročný. Dokonce dokáže vydržet i několik týdnů prakticky bez jakékoli pozornosti. Sice to raději nepokoušejte, ale je to dobré vědět.

Na místo nebo jiné věci není nikterak náročný. Spíše se přizpůsobí vám a vašem příbytku, než abyste se vy museli přizpůsobovat jemu.