Přes DRFG lze investovat do nemovitostí

Investiční skupina DRFG v roce 2016 zřídila nemovitostní fond s názvem CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND. Nemovitosti ve fondu jsou prověřené a nacházejí se na místech po celé České republice i v Polsku. Ve fondu se nacházejí hlavně retailové parky. Investice je jen minimálně omezena výší – potenciálnímu investorovi stačí pouze 500 korun měsíčně.

Je stavební spoření vždy výhodná volba?

Když se lidé rozhodují, kam vložit své peníze, které jsou určeny k investici do nemovitostí, častou volbou bývají stavební spoření. Ta mají pozitiva ve formě státních příspěvků. Ty však bývají vázané na konkrétní výši vkladu. Pokud se tedy rozhodnete spořit více peněz, úrok finální částky se tak snižuje. To přináší investorům řadu nevýhod. Částky vkládané do stavebního spoření bývají vysoce limitované. Zároveň je nutné se ke vkladům zavázat většinou na několik let. K výnosům z investic je navíc během let, kdy jsou peníze vkládány, zablokovaný přístup, což značí nižší likviditu, než mají peníze v nemovitostním fondu.

Peníze z Rusňákova fondu si můžete kdykoliv vybrat

V případě výběru nemovitostního fondu je také lepší vkládat dlouhodobě. Oproti stavebnímu spoření je však možné kdykoliv zažádat o relativně rychlý výběr peněz a nezáleží, zda jde o celou investici nebo jen o její část. Výhody investic do fondů se projevují také například ve srovnání s klasickými spořicími účty. Jejich průměrná výnosnost je zhruba 0,4 – 0,8 procenta. Zároveň často platí, že čím více investovaných peněz, tím nižší je výsledný úrok. Pro představu: spořicí účet s vloženým 0,5 milionu korun může svému majiteli za pět let vydělat přibližně deset až dvacet tisíc. 

Kromě fondu se klientům DRFG se vyplatí i investice do dluhopisů.  Investiční skupina Davida Rusňáka má v nabídce hned několik možností. Dluhopis může být zaměřen na rozvoj telekomunikačních sítí, nákup komerčních nemovitostí, popřípadě jsou i dluhopisy kompletně diverzifikované napříč skupinou.

Autor: Michal Pecka