Proč využít japonskou posuvnou stěnu v domácnosti?

zdroj: unoal.cz
zdroj: unoal.cz

Hitem posledních let se v mnoha domácnostech staly takzvané japonské posuvné stěny. Tyto velmi elegantní panelové stěny jsou skvělým doplňkem interiérů nejen pro soukromé objekty, ale hodí se také do komerčních budov, zejména do kancelářských prostor.

Co jsou japonské posuvné stěny

Pokud bychom měli zodpovědět otázku, proč si doma nechat nainstalovat právě japonskou posuvnou stěnu, je nejprve vhodné si říci, o co se vlastně jedná. Jde o moderní stěny, které jsou tvořeny látkovými panely. Pro panely se dále využívají také římské rolety. Jednotlivé panely jsou propojeny šňůrkami. Jejich ovládání je možné tahem šňůrkou, případně je lze ovládat také tyčí nebo spínačem, pokud mají motorový pohon. Panely japonské stěny se dají různě naklápět a tím se tak reguluje pronikání slunečních paprsků a světla do místnosti.

Využití japonských stěn

Japonskou posuvnou stěnu lze využít namísto klasických vnitřních žaluzií a rolet. Lze je umístit k oknům. Mohou mít ale také jiný účel, a to ten, kdy se využijí pro rozdělení místnosti. V tom případě slouží jako jakási jednoduchá dělící stěna. Ideální je to v případě, kdy máte velkou místnost a chcete ji předělit bez výrazných stavebních úprav.

Prodejce stínících prvků

Japonské posuvné stěny v tuzemsku dodává firma Unoal s.r.o. Specializací této firmy je kromě japonských posuvných stěn také další stínící technika. Firma na svém webu unoal.cz nabízí například i venkovní žaluzie, interiérové rolety atd.

Japonské stěny od Unoal.cz si můžete pořídit s ručním i motorovým ovládáním. K výrobě stěn se používají klasické látky i materiály, které jsou používány při výrobě římských rolety. Firma nabízí velké množství variant, takže si zde vybere skutečně každý.

Pořiďte si domů či do kanceláře japonskou posuvnou stěnu. Vylepší vzhled interiéru a bude sloužit jako velmi efektivní stínící či dělící prvek v místnosti.

3 komentáře u „Proč využít japonskou posuvnou stěnu v domácnosti?

 • 24.4.2014 (7.47)
  Permalink

  Jsou krásné, jen ta cena mě trochu děsí! Nemáte třeba někdo tip na levnějš řešení? :-)

 • 30.4.2014 (7.09)
  Permalink

  Já použil japonskou stěnu v garsonce k oddělení spací a obytné zóny a posloužila skvěle. Za mě mají chytré hlavičky, které tento systém vymysleli, rozhodně palec nahoru

 • 3.6.2014 (10.57)
  Permalink

  Jsou vazne uzasnym doplnkem, ale myslim si, ze aby poradne vynikly, je potreba mit hodne prostoru nebo alespon velka okna. Jen ta cena..brrr. Nemate nekdo tip na nejake akce? :)

Komentáře nejsou povoleny.