Prodejte dobře svou nemovitost

Nemovitosti stojí dost peněz, proto se každý soustředí na to, aby nezaplatil příliš hodně, když momentální stav ceně vůbec neodpovídá. Pochybnosti odvrátíte pořízením potřebných dokumentů, abyste mohli dokázat, co skutečně nabízíte.

kalkulačka online

Hodnota nemovitosti

Žádný laik předem netuší, jak vlastně ocenit svou nemovitost. Jistě si každý majitel drží jisté citové pouto, ale to mu na trhu nebude moc platné. Odhad ceny nemovitosti pomůže se získáním představy, za kolik vlastně prodávat. Na začátku se připraví analýza bez vaší osobní účasti, kdy postačí dodání podkladů včetně fotografií. Vše se posoudí a vám se dodá odhad tržní ceny, avšak nepůjde o znalecký posudek.

Prodávajícím, ale hlavně kupujícím se bude hodit technická inspekce nemovitosti, která odhalí i skryté vady. Pokud prodáte dům, ještě to neznamená, že tím vše skončilo. Nový majitel má právo reklamovat skryté vady, které měl dům v době předání, a to až pět let po uzavření smlouvy. Jistě se vám nechce zpětně vracet peníze, proto si včas prověřte stavebně-technický stav pomocí inspekce.

Hodně napoví kvalitní fotografie, proto jejich zhotovení svěřte zkušeným realitním fotografům, kteří mají zkušenosti s tím, jak vše skvěle zaznamenat. Předem vám poradí, co udělat, abyste zvládli přípravu na focení. Vy pak ukážete světu to nejlepší. 3D plánek nemovitosti pomůže, jak vše uvnitř atraktivně uspořádat. Díky tomu ušetříte dost času, protože lidé se nebudou stále vyptávat na maličkosti a vyžadovat časté prohlídky.

Oznamte světu, že prodáváte dům!

Nyní již máte všechny podklady připravené, zbývá zveřejnit inzerát, aby vás brzy kontaktovali lidé se zájmem o osobní prohlídku a následnou koupi. Nejlépe uděláte, když své oznámení publikujete tam, kde již existují tisíce nabídek pozemků, bytů, domů, komerčních a ostatních nemovitostí. Vždyť každý si rád vybírá z více možností. Cincink je realitním portálem, kde lze publikovat zdarma. Jakmile se zaregistrujete, zjistíte, že na vás čeká průvodce prodeje i nákupu, kde se seznámíte se všemi kroky. Registrací se k ničemu nezavazujete, ale díky ní lze sbírat kredity, kterými následně zaplatíte některé služby, ale také lepší zviditelnění vámi podaných inzerátů. Rovněž se dá nastavit, aby vám hlídací kočka oznámila, že se tu objevilo něco odpovídající vašim požadavkům.

V inzerátech se často najdou pravé poklady. Nemůžete se odtrhnout od domku se zahrádkou blízko lesa? Myslíte si, že koupi oželíte kvůli nedostatku finančních prostředků? Vzdávat se nemá smysl, když víte, že je zde pomoc v podobě výhodné hypotéky. Pokud váháte, zda zvládnete splácení po několik dlouhých let, hypoteční kalkulačka online vám ihned odtajní, kolik to bude dělat. S podobnými informacemi se rozhodně o dost lépe plánuje budoucnost.