Robotické vysavače – co prozradí jejich cena?

Existují domácí spotřebiče a pomocníci, u nichž bychom se řídit cenou spíše neměli, než měli. Každá značka i každá země původu mají svoje, jednou platíte za jméno, jindy za design, někdy skutečně za výkon – vyznat se v tom není jednoduché. Není tomu ale tak úplně v případě robotických vysavačů. Ty lze obecně rozdělit do cca tří cenových kategorií, které vám o robůtkovi prozradí mnohé. V jakých cenových hladinách se vysavače pohybují?

Xiaomi sweep one - s55

Cena do 5 000 Kč

Ano, i za tuto cenu robotický vysavač pořídíte. V nejnižší cenové hranici ale nemějte přehnaná očekávání. Přístroje v této cenové třídě nejsou extra tiché ani nepatří k nejvýkonnějším.  U těchto typů vysavačů zpravidla nenajdete systém virtuální zdi a jejich baterie nevydrží tak dlouho. Funkci automatického dobíjení byste zde, alespoň ve většině případů, hledali marně. Pod 5 000 Kč nejspolehlivěji pořídíte vysavač určený k hrubému úklidu a od něhož nečekáte zázraky. Ale pozor, vždy čtěte recenze. Někdy se může v nízké cenové kategorii objevit i nějaký skvost, jenž je jednoduše zrovna za akční cenu.

Cena do 10 000 Kč

V této cenové hladině můžete, pokud si necháte poradit od uživatelů i odborníků, sehnat opravdu kvalitního pomocníka ve slušné výbavě. Do té se počítají například kvalitní rotační kartáče, senzory pohybu a někdy i tzv. virtuální zeď. Nezřídka jim ale tyto vlastnosti chybí – přitom by si stačilo připlatit třeba jen pár stovek a dostanete pomocníka v té nejnašlapanější výbavě.

Cena nad 10 000 Kč

V cenové hladině nad 10 000 si můžete být jisti, že dostanete robotický vysavač Xiaomi sweep one – s50 v plné výbavě – tedy takový, který vám domácnost vysaje skutečně pečlivě, často současně na mokro vytře, jeho baterie to všechno s přehledem vydrží a ještě zbude, jeho čidla jsou prakticky neomylná, virtuální zeď plně funkční a funkce odpovídají funkcím pro náročné.

Tak co, jaký si vyberete? Pokud můžeme radit, neřešte několik set navíc. Rozdíly ve výkonu a finálním pocitu z úklidu totiž mohou být markantní. Vězte, že investice do kvalitního robotického vysavače Xiaomi sweep one – s 55 je investicí na několik let. Tento čas bude stejně tak kvalitní jako pomocník, kterého si pořídíte.