Romantika na horách

Čím dál víc se snažíme uniknout městskému ruchu, tlaku civilizace a nárokům společnosti. Ve volných chvílích utíkáme z měst do lesů. Bereme za vděk chatkami a chalupami po našich prarodičích a jsme rádi, když tam strávíme pár dní. Sami s přírodou. Pro úplné vyčištění hlavy je dobré pobyt doplnit sportovní aktivitou. Proto jsou vyhledávané horské lokality, kde lze lyžovat, vyrazit na běžky nebo na tůru.

Byt nebo chata?

Jestli nemáte to štěstí a vaše rodina nevlastní chalupu na horách, netrapte se. Dnes se trend mít vlastní nemovitost blízko sjezdovky natolik rozmohl, že se přistavují nové domy s bytovými jednotkami. Jistě, chata je chata, na druhou stranu, přijít po dlouhé lyžovačce do bytu s centrálním topením má taky své. Mizí sice romantika a hlubší spojení s přírodou. Ale zas můžete okamžitě relaxovat v horké koupeli a věnovat se něčemu důležitějšímu.

Vše má své pro a proti, v konečném důsledku hrají velkou roli finance. Byt přijde levněji, pokud ne v první fázi, určitě ušetříte na jeho nákladech a provozu. O chatu se zas podělíte s rodinou a s větším počtem přátel. Chata může být na hůř dostupných místech, ale zase blíž sjezdovce. Byt zas blíž nočním horským radovánkám.

Spoření nebo úvěr?

Splnit sny vám pomůže půjčka. Stačí chvíli hledat, rozkliknout pár inzerátů a brzy najdete tu správnou nemovitost třeba v Peci pod Sněžkou nebo v atraktivním Harrachově. Hypoteční kalkulačka vám do pár vteřin zjistí, co a kolik si můžete dovolit. Během několika dní se lze stát hrdým majitelem rekreačního sídla, které navštívíte, kdykoli se vám bude chtít bez ohledu na turnusy.

Pokud chcete mít výhodnější podmínky, co se půjčení týče, zkuste využít velmi oblíbené služby úvěr ze stavebního spoření. Tato půjčka má mnoho výhod včetně fixních úroků. Lze ji získat i bez doložení příjmu. Splnění vašeho přání vám leží takřka u nohou, je to jen na vás, kde strávíte přicházející zimu.