Víme, jak zařídit bydlení z pohledu volby správného osvětlení

Bez osvětlení si již nedokážeme dnešní svět představit. Tvoří nedílnou součást našich domovů i pracovního prostředí, ale aby to mohlo správně fungovat, musíte zvolit odpovídající typ svítidla, vhodnou žárovku a podobně. A jak si s výběrem co nejlépe poradit? To se dozvíte přímo v tomto článku. 

Typ svítidla podle účely

Hned prvním kritériem při výběru je určení toho, jaký typ svítidla vlastně potřebujete. To záleží v první řadě na účelu, jaký má svítidlo splňovat. Jestli půjde o hlavní zdroj světla v místnosti či naopak pouze doplňkové přisvícení například u stolu. Na základě toho, když si dokážete specifikovat, co vlastně hledáte, můžete správné zúžit nabídku a pustit se do výběru dalších parametrů. 

Originální design

Jakmile víte, co přesně hledáte, přichází na řadu výběr nejvhodnějšího designu. Zde hodně záleží na osobních preferencích i na tom, jak vypadá zbytek interiéru. Podle toho zúžíte zhruba styl, v jakém hledáte lustr. A když si nedokážete vybrat z klasické nabídky, přichází na řadu osvětlení na zakázku, u kterého nemusíte dělat kompromisy a rovnou si zvolíte přesně to, co se vám nejvíce líbí a nejlépe se hodí k ostatním věcem. Objednávku speciálního osvětlení na míru najdete na stránkách BohemiaDesign.com, kde si můžete prohlédnout hotová svítidla a podobně. 

Úsporná žárovka

Až budete mít svítidlo k dispozici, přichází na řadu výběr žárovek. Ty by měly být dostatečně odolné, svítivé, ale zároveň úsporné, aby i při delším svícení nespotřebovaly velké množství energie. Nezapomeňte si před objednáním žárovky zkontrolovat to, zda má správný závit pasující do vybraného svítidla, protože žárovek existuje více typů. Kombinace originálního svítidla a kvalitní úsporné žárovky přinese ten správný výsledek z funkčního i estetického hlediska.