Lité podlahy pro dokonalou rovnost

Jestliže se chystáte na rekonstrukci pěkně od podlahy, stavíte dům či vylepšujete vaše kancelářské prostory, určitě věnujte pozornost novým podlahám. Zejména u starších domů a bytů můžete být nemile překvapeni, co všechno se pod finální pokládkou nachází. Často to bývají staré, vrzající parkety, suť nebo navezená struska a další stavební odpad. Investujte do kvalitní pokládky a užijte si všechny benefity lité podlahy.

Rychlost a preciznost

Moderní anhydritové podlahy jsou vyhledávaným druhem podlahových pokládek, protože slibují přesnost, perfektní rovnost, a především rychlé pochozí prostředí pro další stavební práce. Oproti klasickým betonovým podlahám jsou lité podlahy fyzicky nenáročné na aplikaci, jsou rychle hotové a díky samonivelačnímu potěru se podlahy samy rozprostřou, díky čemuž je garantován hladký, rovný a přesný povrch bez zbytečných dilatačních spár. Na lité podlahy pak lze položit jakoukoliv podlahovou krytinu. Na vás je pouze výběr, zda půjde o koberec, keramickou dlažbu, dřevěnou podlahu či moderní a lehký vinyl. Při srovnání s betonovými podlahami počítejte také s tím, že vám odpadne po pokládce zdlouhavý úklid a nepořádek. Druhý den po aplikaci anhydritových podlah je země pochozí, po asi pěti dnech můžete podlahy zatěžovat stavební technikou či nábytkem.

Ideální pro podlahové vytápění

Zvažujete-li moderní podlahové vytápění, pak oceníte další benefit lité podlahy. Anhydrit se obecně velmi dobře prohřívá a má skvělou tepelnou vodivost. Litá podlaha nevytváří žádné zbytečné spáry nebo povrchové prasklinky, které by mohly ovlivnit funkčnost podlahového topení. Samotné vylití podlahy zvládne každý, pokud chcete ale docílit dokonalého vzhledu první vrstvy, doporučujeme svěřit se do rukou odborníků, kteří dohlížení na celou realizaci ve všech krocích, zajistí pro vás cenovou nabídku zcela zdarma a jako součást svého profesionálního přístupu berou i odborný, individuální přístup ke každému projektu. Začněte i vy pěkně od podlahy!