Vyplatí se vám fotovoltaika? Známe odpověď

Domácí solární elektrárny patří mezi nejoblíbenější technologie, díky nimž dosáhnete dlouhodobých úspor za energie. I přesto si řada lidí myslí, že se zrovna jim panely nevyplatí. Jaká je pravda? 

Celoroční provoz 

Moderní fotovoltaika funguje po celý rok, a to i v našich podmínkách. Správně sestavený systém vám hravě pokryje veškerou spotřebu energie klidně až šest měsíců v roce. I v druhé polovině roku vám však bude poctivě pomáhat a značně sníží vaše výdaje za elektřinu (i uprostřed mrazivé zimy). Zdaleka nejlepším řešením je fotovoltaika na klíčod ověřených odborníků. Přece jen chcete mít správně, kvalitně a bezpečně instalovaný systém.

V tomto ohledu máte na výběr z několika typických balíčků (u každého z nich počítejte s baterií o kapacitě 11,6 kW, do které si budete ukládat přebytky energie). Stejně tak myslete na to, že uvedená cena platí po započtení dotací:

  • Výkon 5,16 kWp – nejlepší systém pro malé rodinné domy do 80 metrů čtverečních. Ušetříte díky němu 29 000 Kč ročně. Vyjde vás na 159 000 Kč.
  • 6,88 kWp – zlatá střední cesta pro majitele průměrně velkých rodinných domů do 130 metrů čtverečních. Ušetříte díky ní 39 000 Kč ročně. Instalace vás bude stát 179 000 Kč.
  • 9,89 kWp – nejnáročnější řešení pro opravdu velké rodinné domy od 200 metrů čtverečních výše. S jeho pomocí ušetříte 59 000 Kč ročně. Celková cena montáže vychází na 219 000 Kč.

Obraťte se na specialisty

Více informací o moderních fotovoltaických elektrárnách, bateriích i dotacích najdete na stránkách Fotovoltaika Brno. Celý systém může být namontovaný i zapojený do pouhých třiceti dní. Poté na vás čekají úspory v řádech desítek tisíc korun ročně. Daní odborníci vám navíc pomohou i se snadným získáním nejvyšší možné dotace, administrativou, napojením na dodavatele i dalšími úkoly. Nemusíte tak hnout ani prstem.