Jak doma využít LED pásky?

Vhodné osvětlení promění interiér k nepoznání. S dostatkem světla bude domácnost útulnější, vzdušnější a mnohem příjemnější. Tam, kde se přirozeného světla nedostává, je nutné sáhnout po umělých světlech. Nejde přitom jen o klasické lustry a lampy, ale i o praktické dekorace, jako jsou LED pásky, které využijete v každé místnosti.

LED pásky

LED pásky jsou konstrukčně jednoduché ohebné proužky, na kterých jsou z jedné strany umístěné diody, z druhé strany pak lepicí páska. Dají se stříhat a kroutit podle toho, jak zrovna potřebujete, a díky svým rozměrům dosáhnou i na těžko přístupná místa.

V kuchyni

Nejčastěji se LED pásky využívají k osvětlení kuchyňské linky, kde rovnoměrně osvětlí celou pracovní plochu. Doporučují se pásky se střední svítivostí a neutrální denní barvou, avšak pokud chcete barevně experimentovat, nic vám nebrání pořídit si diody v modré, červené nebo zelené barvě.

V obývacím pokoji

LED pásky, mnohdy barevné, se často umisťují za televizor. Neplní zde jen estetickou funkci, díky nim se při večerním sledování oblíbených pořadů oči nemusí tolik namáhat, jelikož snižují ostrý kontrast mezi zářivou obrazovkou a černočernou tmou. Nejvhodnější jsou pásky, které dokážou měnit barevnou teplotu světla.

Na schodech

Špatně osvětlené schodiště může být zdrojem ošklivých úrazů. Pokud ho ale orámujete LED páskem, nic takového už hrozit nebude. Nejčastěji se pásky instalují pod zábradlí, na spodní stranu nášlapu schodu nebo po okraji schodových stupňů.

V ložnici či dětském pokoji

V ložnici za postelí vytvoří LED pásek romantickou a příjemnou atmosféru. Navíc bude ve večerních (či brzkých ranních) hodinách mnohem šetrnější k očím než ostré světlo lampy. V dětském pokoji zase poslouží jako noční světýlko.

V koupelně

Do koupelen se častěji než LED pásky umisťují LED zrcadla, ve kterých jsou diody přímo zabudované. Tak máte jistotu, že jsou dokonale chráněné před vodou a vlhkem.