Jak na kvalitní podlahu? Poradíme!

Rekonstruujete stávající podlahu a nevíte, jak na to? Poradíme vám, aby se vše obešlo bez jakýchkoliv komplikací. Prvním krokem by měl být správný výběr krytiny. Tu volíme hlavně podle místnosti. V koupelně to mohou být obklady a dlažby, které najdou své místo třeba i v kuchyni. Podobný materiál se může hodit také do chodby. Co ale v případě klasickým místností k bydlení? Hitem je:

  • Dřevěná podlaha
  • Plovoucí laminátová podlaha
  • Vinylová podlaha
  • Koberec

Jakou zvolit barvu?

Ani na tu nesmíme zapomínat, jelikož právě ta rozhoduje o tom, jak se budeme v našem interiéru cítit. Správnou cestou je zvolit taková nádech, který bude ladit s celkovým pojetím interiéru, ale nebude s ním splývat. Mějte jasno o tom, jaké interiérové barvy použijete na stěny, jaký bude váš nábytek, a podle toho volte podlahu. U těch dřevěných nebo laminátových samozřejmě volíte spíše odstín. Ten ale může být od těch nejtmavších, až po odstíny skutečně výrazným způsobem světlé.

Myslete na izolaci

Než podlahu položíte, je určitě třeba myslet na vhodnou izolační vrstvu. Ta má hned dvě pozitiva. Pokud jde o tepelnou izolaci, budete mít jistoty, že teplo z vašeho interiéru nebude nijak výrazným způsobem unikat a vy můžete šetřit za vytápění. Proto doporučujeme kvalitní izolační materiály používat. Bydlíte-li v bytě, doporučujeme myslet i na izolaci akustickou. Z jakého důvodu? Rozhodně tím vylepšíte soužití s vašimi sousedy, kteří bydlí pod vámi.

Jak je to s pokládkou?

Pokud jde o koberec, linoleum, nebo třeba plovoucí podlahu, dá se říci, že vše zvládnete sami, svépomocí. Pokud jde o ostatní typy podlah, je lepší oslovit profesionála, který má nejenom zkušenosti, ale práci odvede především rychle a hlavně kvalitě. Má-li podlaha několik desítek let sloužit, je to zcela jistě nezbytný základ. Cena takové pokládky se počítá od metru a záleží na ceníku konkrétního řemeslníka.