Jak na zazimování trampolíny?

vyprodeje.net
zdroj: vyprodeje.net

Přemýšlíte jak se postarat o vaši trampolínu v zimě? Pokud uděláte několik jednoduchých úkonů, výrazně tím prodloužíte životnost vaší trampolíny. Přečtěte si náš článek a hned budete vědět jak na to.

Rozmontovat a uschovat?

První variantou, kterou doporučuje i většina výrobců, je trampolínu rozmontovat a uložit na teplé a suché místo. Obzvlášť, pokud máte levnější trampolínu, může přes zimu začít korodovat. Někteří výrobci přímo v záručních podmínkách specifikují, že na zimu je nutné trampolínu se sítí uschovat, jinak přijdete o záruku.

Trampolína 305 cm s ochrannou sítí SPARTAN lze koupit již za 4 444 Kč

Nemusíte ji rozebírat do posledního šroubku, tak jak vám dorazila. Stačí když ji rozeberete tak, aby se vám pohodlně vešla do garáže či sklepa. Nezapomeňte ji před schováním nechat dokonale vyschnout. Také tak máte možnost zkontrolovat všechny díly, zda jsou v pořádku a případně máte dostatek času sehnat náhradní.

+ zvýšíte životnost
– pracnější

Ponechat ji venku a zakrýt?

Druhá možnost je ponechat ji venku a uklidit jen to nejnutnější ochrannou síť či schůdky. Kvalitní trampolíny by měly pobyt venku přes zimní měsíce vydržet bez úhony. Dá se říci, že zima dokonale prověří kvalitu všech materiálů.

Je vhodné trampolínu na zimu zadělat ochrannou plachtou. Zamezíte tak přístupu nečistot. Pro zvýšení odolnosti lze trubky a pružiny potřít silikonovým olejem, který na nich vytvoří ochranný povlak.

+ jednodušší
– obyčejné trampolíny nemusí vydržet

Na začátku každé sezóny

Na začátku každé sezóny, ani pokud jste ji nerozmontovávali, je vhodné provést kontrolu všech šroubků a uchycení. Právě špatný technický stav je jednou z příčin úrazů. Po zimě může být podklad rozměklý a nestabilní.

Přečtěte si 5 zásad, které je nutné dodržovat na trampolíně

Jestli zjistíte, že skákací plocha je vlhká, raději ji nechte řádně vyschnout. Jednak při skákání nebudete mokří a navíc také podstatně snížíte riziko podklouznutí.