Jak udržet vzhled koberce ve skvělé kondici

Ráda byste na podzim nechala vyčistit ve Vaší domácnosti koberce a nevíte, kterou firmu k této činnosti k Vám domů pozvat? Mnozí klienti před Vámi byli spokojeni se společností Šachmat a doporučují vsadit právě na ni. Portfolio s nabízenými službami společnosti Šachmat si můžete přečíst zde www.sachmat.com/nabizime/cisteni-kobercu/.

Jak probíhá čištění koberců od firmy Šachmat?

Společnost Šachmat provádí čištění koberců profesionálním způsobem za pomoci kvalitních přístrojů švýcarské značky Cleanfix a šetrných chemikálií. Nejprve je na znečištěná místa naneseno čistící médium, které se nechá určitou dobu působit. Na základě extrakčního kartáčového čištění koberců Olomouc jsou uvolněny hloubkové nečistoty. V poslední fázi čištění jsou vysavačem dokonale vysáty uvolněné nečistoty i s čisticím médiem. Toto médium se svým složením velmi podobá jemnému pracímu prostředku s obsahem přírodních mýdel. Celý čistící proces probíhá velmi rychle a je možné jej provést v jakémkoliv ročním období, neboť vyčištěné koberce velmi rychle schnou. Po mokrém čištění doporučuje společnost Šachmat provést impregnaci, která pomáhá zabránit tomu, aby se tkanina dostala do kontaktu s nečistotami.

Výhody mokrého čištění

Extrakční neboli mokré čištění odstraňuje z koberců, sedacích souprav či čalounění nejen veškeré druhy nečistoty, ale také mastné skvrny a hloubkovou špínu. Díky extrakčnímu čištění je možné dát ukončit boj s prachem a roztoči. V domácnostech, jejichž součástí jsou děti, domácí zvířata či alergici, se doporučuje provádět tento typ úklidu minimálně jednou ročně. Vyčištěné koberce získávají po aplikaci extrakčního čištění obnovené původní vlastnosti i vzhled.