Mikroflanelové povlečení

Jak si představujete ideální zimní večer? Já se ihned vidím sedět na gauči oblečená do pohodlného domácího oděvu, na nohách pletené ponožky a v ruce horký čaj nebo svařené víno (záleží, bavíme-li se o všedním dni nebo o víkendu). Poslední nutností je pak měkká deka, nejlepší taková, která připomíná plyšového medvídka.

Mikroflanel

I když už jste pravděpodobně takovou přikrývku viděli, možná netušíte, že je vyrobená z materiálu, jemuž se říká mikroflanel. Toto umělé vlákno se vyznačuje vysokou hřejivostí a jeho nadýchanou strukturu, navozující pocit chlupaté plyšové hračky, má na svědomí  textura jednotlivých chloupků.

Téměř stejné vlastnosti má i blízký příbuzný chundelatých dek, a to mikroplyš. Oba materiály jsou snadno udržovatelné a natolik hřejivé, že jsou žhavými kandidáty na ideální materiál pro výrobu povlečení na zimní sezónu.

Dekor do každé ložnice

Mikroflanelové povlečení seženete v nepřeberném množství dekorů. V nabídce nechybí jednobarevné varianty v nejrůznějších odstínech ani nejmodernější designy. Mým osobním tipem je povlečení mikroflanel Soňa s černohnědými motivy inspirovanými zvířecími obyvateli subsaharské Afriky.

Mikroflanelové povlečení

Tento konkrétní kousek je k dispozici pouze v provedení pro jednolůžko, ovšem se sháněním tzv. francouzské varianty sestávající ze setu dvou polštářů a jedné peřiny, nebudete mít větší problémy. Internetový obchod RodinneBaleni.cz má v nabídce například francouzské povlečení levandulové barvy JORGA.

povlečení mikroflanel

Kompletní set doplní prostěradlo

Jemná a hřejivá mohou ovšem být i vaše prostěradla mikroflanel. Ta jsou ideální pro všechny milovníky spaní na měkkém. Posledním doplňkem z této materiálové řady je deka mikroflanel, skvěle se hodící nejen jako přehoz, ale i jako společník na výlety do přírody. Její úprava zaručuje, že z ní drobečky po svém pikniku snadno vyklepete.

Pro jaknanemovitost.cz

Klára Vokatá