Kdo má stůl a židli, ten bydlí

Citátů o tom, jak jídlo spojuje a vylepšuje vztahy, je nespočet. Dobré jídlo a pití je základem každé vydařené oslavy. O jídle tento článek bohužel nebude. Bude však o něčem, co k hostině neodmyslitelně patří. O stolování, tedy konkrétně o nábytku. Jídelní sety vytváří domov. Kde jinde se sejde celá rodina než v kuchyni. Vánoce, narozeniny, svátky, nedělní obědy, pozdní večeře s lahvinkou vína, ale i psaní domácích úkolů. To vše se odehrává na jediném místě, u kuchyňského stolu. Proto kuchyňský nábytek pečlivě vybírejte, ať má u stolu každý své místo.

Rohová lavice je stále v kurzu

Není to tak dávno, kdy všechny panelákové kuchyně měly svůj jídelní kout, který zahrnoval koženkovou rohovou lavici. Velice oblíbená byla kombinace červené a bílé barvy. Jestli si myslíte, že tomuto kusu nábytku odzvonilo, mýlíte se. Lavice patřila, a vždy bude patřit mezi top jídelní sestavy. Dnes jsou v módě lavice a stoly z masivu stejně jako čalouněné nebo z eko kůže v přírodních teplých barvách. Jistě uvítáte i úložný prostor tohoto nábytku. Sety jsou doplněné většinou o dvě židle. Nebo o taburety, které jsou vítány v menších kuchyňkách.

Klasika, luxus i moderna

Nábytek do kuchyně musí být nejen pohodlný a prostorný, ale hlavně vkusný. Design nábytku by měl přímo souviset a podtrhovat vzhled a ráz vaší kuchyně. Samozřejmě musí něco vydržet, protože ho aspoň deset let budete chtít používat. Mezi nestárnoucí materiály vzhledově i funkčně patří rozhodně dřevo. Chcete-li ovšem něco výjimečného, poohlédněte se po čalouněných židlích, které hrají barvami. Jejich oblé tělo s opěrátkem vám poskytne pohodlné sezení na krátkou i dlouhou chvíli. Snadnou údržbu a omyvatelnost zajišťuje kombinace použitých materiálů, plastová konstrukce se sedákem z eko kůže a dřevěné nohy. Žlutá, zelená nebo červená židle rozsvítí každou domácnost. Vyzkoušet lze i kombinaci s barevným stolem. Pro konzervativní typy se najdou varianty v šedých a černých odstínech. Pokud si potrpíte na modernu, určitě zvolte sety s prvky kovu.