Jak ušetřit desítky tisíc korun ročně za svícení?

Stavíte právě novou domácnost nebo výrobní firmu? Ať tak, nebo onak, v dnešní době existuje celá řada zajímavých vychytávek, díky nimž ušetříte desítky/stovky tisíc ročně za obyčejné svícení. Jaké řešení oceníte? 

Zapomeňte na denní svícení 

Častým nešvarem je právě denní svícení s pomocí elektrických žárovek. S tím se setkáváme hlavně u konstrukčně složitých staveb, jako jsou několikapatrové domácnosti, sklady, kanceláře, výrobní haly, zemědělské budovy a podobně. Klasická okna se zkrátka nedají instalovat úplně všude. 

Přesně proto přichází na scénu alternativní řešení – střešní světlík, případně světlovody.

Jedná se o poměrně jednoduché konstrukce, které začínají na střeše. Jejich základem je průhledná plocha, skrz kterou proudí přirozené denní světlo. To následně skrz soustavu speciálního potrubí putuje až k odrazové ploše. Ta jej následně rozprostírá do interiérů s téměř 100% intenzitou. Poděkovat můžeme moderním optickým a reflexním prvkům. 

Takové svícení slunečním světlem vůbec nic nestojí a zajistí vám špičkovou viditelnost (a to i přesto, že zrovna bude venku zataženo). Nehledě na to, že budete mít dobrý pocit z pomoci životnímu prostředí. Průměrný tubus totiž dokáže ušetřit průměrně 26 000 Kwh elektrické energie. 

Nechte si navrhnout efektivní systém 

Každá budova má trochu jiné světelné i konstrukční podmínky. Přesně proto musíte pořádně přemýšlet, jak vybrat světlovod. Mrkněte se na šikovně napsaný článek pod vloženým odkazem. Ihned se dozvíte naprosté základy a získáte inspiraci. 

V tomto ohledu lze doporučit například služby známých profesionálů ze společnosti Lightway. Ti už více než deset let navrhují a montují světlovody i střešní světlíky na střechy domácností a firem. A co víc, zaručují nižší ceny než u konkurence.