Jaká je nejsnazší cesta k zakoupení bytu?

byty na prodej

Rozhodli jste se přestěhovat, případně si pořizujete svoje vysněné první bydlení? Zatím ale nemáte vyhlídnutou žádnou konkrétní nemovitost, jen víte, že rozhodně nechcete žít v pronájmu či dokonce ve sdíleném bytě s několika dalšími lidmi? Pak je nejvyšší čas porozhlédnout se, jaké možnosti se vám nabízejí.

Ujasněte si, jaký typ nemovitosti hledáte

Dům i byt mají svá pro a proti

Pokud dobře víte, že nechcete investovat příliš mnoho času ani peněz do pravidelné údržby nemovitosti, pak domek se zahradou v satelitním městečku ani klasické vesnické stavení není nic pro vás. A stejně tomu je i tehdy, když prostě nejste typ člověka, který rád tráví čas posezením na terase, a představa, že budete pravidelně sekat trávník, vás upřímně děsí. V takovém případě je pro vás rozhodně tou pravou cestou zakoupení bytu.

Lokalita a poloha je velice důležitá

Nedokážete si představit život bez společenských a kulturních akcí, skvělého dopravního spojení a velice neradi jezdíte autem? Pak hledejte byty na prodej v samém srdci většího města. Milujete přírodu a klid? Byty k prodeji jsou dostupné i na vesnicích a v klidných městských zónách, z nichž dokonce mají mnohé v těsné blízkosti lesopark nebo chráněné přírodní území. A preferujete-li poklidný život v menším městečku, kde se snadno seznámíte se sousedy a při ruce budete mít veškeré potřebné obchody, školu a školku, lékaře i kulturní zařízení, jistě najdete někoho, kdo zrovna na takovém místě inzeruje prodej bytu.

Každému vyhovuje jiný typ bytu

Jednotlivé byty se od sebe mohou i diametrálně lišit. Jedním ze zásadních kritérií, podle kterých se lze orientovat, když procházíte nabídky s byty k prodeji, jsou proto rozloha bytu a jeho prostorové dispozice. Jako startovací bydlení je častou volbou garsonka nebo jiný malometrážní byt. Takové nezřídka preferují i osamělí senioři, případně ti, kdo chtějí investovat do nemovitosti na pronájem. Rodiny zase obvykle hledají alespoň třípokojové byty. Velkou roli při rozhodování může hrát i to, zda má byt balkón nebo terasu, případně počet koupelen. A významnou úlohu mají i finance. Nejlevnější obvykle jsou byty v panelácích. Nicméně byty na prodej jsou k dispozici i ve starší zástavbě nebo naopak novostavbách. A mnohdy nabízejí mnohem větší komfort než panelák.

Projděte si nabídky s byty k prodeji

Už máte alespoň rámcovou představu o svém budoucím bytu? Pak víte, na jaké byty na prodej se soustředit. A jestli ne, nevadí. Při prohlížení bytů k prodeji určitě narazíte na ten pravý. Velký počet bytů na prodej s přehledným řazením a vyhledáváním je na Digireality.cz. Tento realitní server navíc umožňuje i sledování pře RSS a zasílání novinek. To je dostatečnou zárukou, že vám žádná podstatná informace neunikne.