Jaké koberce jsou právě in? Vsaďte na perské!

Na trhu se neustále objevují nové dekorace a ozdoby, kterými si můžete vylepšit své stávající bydlení. Originální obrazy vylepší váš interiér, krásné vázy, mísy či dózy oživí i starší kuchyňskou linku. Mezi stálicemi na trhu se ale drží třeba koberce, protože se hodí do každého domova a přitom vždy působí elegantně. Koberce oceníte zejména v případě, že nemáte úplně rovné podlahy nebo chcete zakrýt starší podlahové krytiny.

V zimě jsou koberce skvělým izolačním prvkem, po němž se příjemně chodí i boso a jeho hustý vlas ocení i nejmenší členové rodiny, kteří ještě nechodí a tráví většinu času právě na zemi. Podle některých designérů jsou koberce přežitek, ovšem investujete-li do kvalitního koberce například z e-shopu habitat, získáte ručně vyráběný kousek s vlastní historií zaručující snadnou údržbu a dlouhou životnost.

Koberce do velkých prostor

Jestliže se vám koberec nejeví jako ideální krytina, dejte šanci kusovým variantám. Luxusní kusové koberce vyniknou ve velkých prostorách, hodí se k sedací soupravě i na chodbu či do haly. Vždy jedinečný vzor doplňuje vysoká kvalita použitých materiálů i zpracování.  Moderní koberce působí jako plátno umělce, na němž se střídají všechny barvy, velmi populární jsou také dětské koberce s vysokou hustotou vlasu. V sortimentu pro děti jsou koberce opatřeny typickými dětskými motivy zvířátek, postaviček a pohádkových výjevů. Do namáhaných prostor využijete nezničitelné koberce se speciálně navrženým povrchem.

Vítězem je perský koberec

Symbolem luxusu zůstávají perské koberce s orientálními vzory. Velkým plusem těchto koberců je jejich všestranné využití, skvěle se totiž hodí do moderních interiérů i tradičního bydlení. Jejich půvabný vzhled tvoří ornamenty kombinující klasický vzor pazyryk a moderní provedení. Vlna použitá při výrobě získává na hodnotě, proto jsou i po letech perské koberce ceněným zbožím. Prach a nečistoty odstraníte vysavačem použitým po směru vlasu. Aby nedošlo k poškození koberce, vyvarujte se čištění rotačním kartáčem či agresivním čisticím prostředkům.