Jaké příslušenství lze dokoupit k vaší tlakové myčce?

zdroj: shutterstock.com
zdroj: shutterstock.com

Tlaková myčka je v dnešní době téměř nepostradatelným pomocníkem mnoha českých domácností, ale i firem. Účinky čištění vysokým tlakem vody jsou opravdu unikátní. Právě proto se tlakové myčky v současnosti těší stále větší oblibě. Technologie výroby se neustále vyvíjí a díky tomu jsou tlakové myčky čím dál více univerzálnějšími přístroji. Svůj podíl na univerzálnosti ve využití mají také doplňky a příslušenství, které lze k myčkám dokoupit.

Příslušenství ještě zvyšuje možnost využívání i účinnost

Už samotné čištění vysokotlakým proudem vody je unikátní a velmi účinné. Může být využíváno k odstranění skvrn z mnoha povrchů. Využívá se k čištění zámkových dlažeb, keramických dlažeb, chodníků, ale také k čištění aut nebo domovních fasád. Ve většině případů není k čištění potřeba ani chemický přípravek, za který byste museli také investovat.

Účinnější čištění a hlavně širší využití vysokotlakých čističů ale přináší právě příslušenství. To se v posledních letech velice rozšiřuje. Čistit pomocí tlakové myčky je možné i plochy, u kterých by to bez vhodného příslušenství nebylo možné.

Záleží na druhu myčky

I v oblasti příslušenství na tlakové myčky je doporučené vybírat takové výrobky, které jsou určeny přímo pro daný model myčky. Jednotliví výrobci myček mohou totiž mít jinou konstrukci svých produktů. Příslušenství od jiného výrobce by tedy nemuselo na váš druh tlakové myčky pasovat. Lišit se mohou velikosti závitů, které jsou pro příslušenství nejdůležitějším.

Chcete se připravit na zimu? Podívejte se na nové sněhové frézy pro letošní sezónu

Nejvíce prodávanými druhy tlakových myček na našem trhu jsou značky Karcher nebo Mountfield. Obě tyto značky jsou považovány za vysoce kvalitní druhy tlakových myček. Obě také nabízí širokou nabídku příslušenství ke svým myčkám.

Jaké příslušenství nabízí Karcher

Společnost Karcher je v oblasti tlakových myček považována za jednu z nejspolehlivějších firem. Její specializace v oblasti příslušenství je soustředěna především na různé druhy kartáčů. Ty jsou rozděleny podle velikostí a také podle plochy, kterou s nimi potřebujete vyčistit. Jaké druhy kartáčů tedy můžete v sortimentu příslušenství Karcher najít?

 • Rotační kartáče na podlahu a větší plochy
 • Rotační kartáče s kloubem
 • Power kartáče
 • Kartáče na důkladné čištění ráfků u auta
 • Měkké kartáče
 • Univerzální kartáče
 • Trojúhelníkové kartáče
K čištění rovných ploch, např. teras a vjezdů, bez ostříkání., zdroj: karcher.cz
K čištění rovných ploch, např. teras a vjezdů, bez ostříkání., zdroj: karcher.cz

Jaké příslušenství nabízí Mountfield

Doplňky k tlakovým myčkám Mountfield nejsou tolik zaměřeny na nabídku čistících kartáčů. V celé nabídce najdete vlastně jen 2 druhy čistících kartáčů na myčky Mountfield. Ovšem mají univerzální využití. Mountfield se ale soustředí na to, aby sortiment příslušenství a doplňků rozšiřoval možnost využití tlakových myček do více oblastí. Značně také přispívá k tomu, aby vykonávaná práce byla mnohem pohodlnější. Jaké druhy příslušenství tedy nabízí Mountfield?

 • Rotační kartáč
 • Pevný kartáč
 • Rotační tryska
 • Pískovací souprava pro odstranění rzi
 • Zahnutá koncovka (pro čištění podvozků a špatně přístupných ploch)
 • Rotační tryska (sloužící jako fréza)
 • Souprava pro čištění potrubí
Pevný kartáč pro čištění hladkých znečištěných ploch, zdroj: mountfield.cz
Pevný kartáč pro čištění hladkých znečištěných ploch, zdroj: mountfield.cz

Tyto nástavce můžete použít k umytí vašeho automobilu nebo i zahradního kultivátoru. Možnosti využití jsou široké. Stačí jen mít v dosahu přívod vody a zásuvku.

1 komentář u „Jaké příslušenství lze dokoupit k vaší tlakové myčce?

 • 13.5.2014 (12.09)
  Permalink

  tlakovka je moje srdcovka, mám ji doma a nedám na ni dospustit, ta vyšší cena, kterou je potřeba zalatit se hodně brzy vrátí, take jen doporučuji!

Komentáře nejsou povoleny.