Jak ušetřit na topení pomocí zónové regulace

zdroj: shutterstock.com
zdroj: shutterstock.com

V dnešním světě se klade stále větší důraz na omezení spotřeby energie a tepla díky chytrým technologiím. Neznamená to, že budete topit méně, ale budete topit chytřeji. Můžete tak dosáhnout úspor bez snižování komfortu bydlení. Snížení spotřeby energií na vytápění tak může kombinací řady opatření dosáhnout až desítky procent ročně. Jak na to?

V čem je výhoda vytápění pomocí zónové regulace?

Domácnost, která se snaží snížit spotřebu plynu a elektřiny má jistě již prostorový termostat. Tento systém je založen na tom, že si zvolíte jednu místnost, většinou jde o tu, kde se nacházíte nejčastěji a zde si nastavíte ideální teplotu. V momentě, kdy se teplota v místnosti dostane za stanovenou hranici, termostat sepne a dojde k vytápění celého domu. A zde je právě ten problém, často se totiž stává, že máte jednu místnost s ideální teplotou a jinde je zima, či přetopeno.

Oproti tomu zónová regulace tepla snímá teplotu ze všech místností, a tak je dosaženo tepelné pohody v celém domě. Zóna samozřejmě nemusí představovat každý pokoj zvlášť, můžete si dům rozdělit do jakýchkoliv sektorů, například podle pater a podobně. Ústředním prvkem systému je řídící jednotka, která neustále snímá a vyhodnocuje hodnoty a vysílá povely k jednotlivým termostatům. Tento systém může být navíc zaintegrovaný do ještě většího a automatizovanějšího systému.

O co vlastně jde v systému Synco living ?

Jde o velice moderní systém Siemens Synco living, který je stále oblíbenějším pomocníkem v domácnostech, které chtějí ušetřit na energiích a udělat něco dobrého pro životní prostředí. Podstatou systému je to, že vy jako uživatel budete mít přehled o všem co se ve vašem domě děje. Můžete si zkontrolovat vše, od svých spotřebičů, přes spotřebu energií. Jako uživatel si můžete v domě nastavit naprosto ideální podmínky, za jakých budete vytápět, větrat či klimatizovat jen v době, kdy to bude skutečně třeba. Systém je natolik chytrý, že s ním můžete ovládat všechny spotřebiče, rolety, světla a tak dále. Spotřebiče mohou pocházet od různých výrobců, pouze musí splňovat komunikační protokol KNX. Systém je navíc připraven i do budoucna, protože nové zařízení a přístroje jdou jednoduše zakomponovat do stávající sítě.

Co mi přinese systém Synco living

Pokud máte dům, pak vám systém přinese pohodlí, nebudete se totiž muset starat prakticky o nic, všechno je totiž řízeno automaticky. Součástí systému je displej, na kterém si můžete zjistit venkovní teplotu, tlak, teplotu v místnostech, které spotřebiče máte zapnuté, kterou roletu spuštěnou a tak dále. Přes displej navíc celý systém i ovládáte, stejně tak můžete mít přehled o aktuálním dění ve vaší domácnosti skrze aplikace ve vašem telefonu či tabletu. Můžete si tak doma na dálku nastavit vytápění před příjezdem z dovolené nebo práce.

Rozličné ovládací prvky systému Senco living, zdroj: zonovaregulace.cz
Rozličné ovládací prvky systému Synco living, zdroj: zonovaregulace.cz

Kromě pohodlí vám systém Synco living přináší i úsporu, reaguje totiž velice rychle a přesně na změny teplot. Tím pádem se vám automaticky spouští klimatizace či topení jen pokud je to třeba.

Ucelený sortiment výrobků pro automatizaci vaší domácnosti Synco living přináší na trh německý výrobce Siemens.

Každému z nás se jistě někdy stalo, že přišel do přetopené místnosti a musel okamžitě větrat, tohle je v podstatě naprosto jasné vyhazování peněz z okna. Díky snímačům systému Synco living, se tohle již nikdy nestane, protože je každá místnost posuzovaná individuálně. Dle výrobce můžete s tímto systémem automatizace domácnosti ušetřit až třicet procent nákladů na vytápění.

Díky tomuto systému si navíc můžete jednoduše zkontrolovat, kolik jste který den spotřebovali energie a mít tak přehled o tom, co platíte.

1 komentář u „Jak ušetřit na topení pomocí zónové regulace

  • 21.6.2014 (10.46)
    Permalink

    My si koupili chytry kotel na peletky,ktery je na ovladani.To ovladani je i sninac teploty,sice nedokaze kontrolovat teplotu ve vsech mistbostech,ale rekla bych,ze si taci vychytat,v jake mistnosti je treba nejvetsi zima,do ni ovladani umistitva podle toho nastavit,kdy ma kotel zacit topit a kdy ne..

Komentáře nejsou povoleny.