Jídelní stoly – nábytek, který je s vámi po celý život

Ve chvíli, kdy se schází rodina ke společnému jídlu, mělo by být vše dokonalé. Nejen jídlo a výběr nápojů, ale také prostředí, ve kterém společně usednou k příjemným okamžikům. Rozhodně to ale nemusí znamenat, že musí být veškeré zařízení, tedy i nábytek, přesně podle určitých pravidel. Pravidla si totiž můžete určit vy. Jednou z věcí, která bude pro společné stolování nezbytná, je pochopitelně stůl. 

jídelní stůl

Jaký vybrat? Na to je jednoduchá odpověď – přeci ten nejlepší.

  1. Musí se do místnosti hodit svým tvarem. 
  2. Se židlemi musí být v naprostém souznění svou výškou. 
  3. Je zapotřebí, aby ladil nejen s ostatním nábytkem, ale také s barvou stěn. 
  4. A především – musí se vám líbit. 

Není nutné se držet při výběru jakýchkoliv pravidel, ale můžete se nechat inspirovat současnými trendy. Tím základním je jednoduchost a účelnost. Rozhodně tedy není nutné mít jídelní stůl, který v sobě ponese všechny možné prvky a styly. V současné době se dává spíše důraz na kvalitu použitých materiálů. 

Skleněné jídelní stoly

Dostupný luxus

Jestliže chcete do svého interiéru něco luxusnějšího a exotičtějšího, pak je dobrou volbou palisandrové dřevo. Palisandr vyniká krásnou červenohnědou barvou s černým rýhováním. Dalším hojně využívaným materiálem je sklo. Velice luxusně vyhlíží moderní stůl z tmavšího skla. 

  • Skleněné jídelní stoly mívají logicky menší rozměry. 
  • Pokud se obáváte, že se vám na stůj nevejde vše potřebné, pak je tu varianta se spodní poličkou. 

rozkládací jídelní stůl

Rozměry stolu přizpůsobíte okamžité situaci

Velikost jídelního stolu je také jedním z důležitých kritérií výběru. Pokud máte stabilní počet strávníků většího počtu, pak je jistě jedinou volbou stůl větších rozměrů. Scházíte-li se v plném počtu pouze příležitostně, pak by vám velký stůl zbytečně nabíral příliš mnoho místa. V tomto případě bude přesně tím pravým rozkládací jídelní stůl.