Zelené dotace se vztahují i na tepelná čerpadla. Využijte poslední vlny

O dotačním programu Nová zelená úsporám jste pravděpodobně už slyšeli. Pokud jste však o dotačním programu neslyšeli, dovolte nám ho představit. Jedná se o přímou podporu formou jednorázového finančního příspěvku, který se stanovuje na základě pravidel zmíněného dotačního programu. Financování programu probíhá už několikátým rokem přes státní rozpočet České republiky, finanční prostředky pro dotace spravuje a také poskytuje Státní fond životního prostředí České republiky. Aktuálně je spuštěna už poslední vlna dotací, proto neváhejte a požádejte o dotaci třeba na solární panely, o dotaci na výměnu oken či o dotaci na tepelná čerpadla.

dotace na tepelná čerpadla

Pokud se rozhodnete pro dotaci na tepelná čerpadla

Výměna nebo koupě tepelného čerpadla je taktéž podporována dotačním programem Nová zelená úsporám. Pokud se tedy rozhodnete pro výměnu nebo koupi nového tepelného čerpadla, měli byste při výběru sledovat ne pořizovací cenu, ale spíše provozní náklady. Aktuálně existuje mnoho druhů tepelných čerpadel, pořiďte si tedy takové, které je pro vás jednoznačně nejvýhodnější. 

Pravděpodobně nejoblíbenější a nejčastěji pořizované tepelné čerpadlo je tepelné čerpadlo vzduch voda. Výhodou tohoto druhu tepelného čerpadla je snadná instalace a také nízké pořizovací náklady. Velice často se taktéž pořizuje tepelné čerpadlo země voda. Principem tohoto tepelného čerpadla je získávání energie ze země. Výhodou je to, že tepelné čerpadlo země voda je stabilním zdrojem tepla. 

Také existují tepelná čerpadla vzduch vzduch nebo voda voda. 

Zelená dotace se nevztahuje jen na tepelná čerpadla

Je však třeba konstatovat, že zelená dotace se nevztahuje jenom na tepelná čerpadla. K podporovaným opatřením patří také okna, fasáda, mimo jiné výměna stropů nebo podlah, taktéž lze získat dotaci na výstavbu nízkoenergetických a pasivních domů či na zmiňované solární panely, o což je ostatně také velký zájem.