V zimním období přibývá pojistných událostí, chráníte svou nemovitost dostatečně?

Podle statistik pojišťoven se v podzimním a zimním období více krade i rozbíjí. Navíc vznikají škody, které způsobují přírodní živly, jako vítr, vichřice nebo sníh. Kromě živlů však dochází také k větším škodám způsobených tekoucí vodou vinou prasklých hadiček a potrubí. Pro všechny tyto případy je nutné mít sjednané kvalitní pojištění nemovitosti a domácnosti. Jen tak můžete minimalizovat dopady těchto škod. Jak jste na tom s pojištěním vašeho majetku vy?

Pojistit nemovitost online

Pojištění nemovitosti a domácnosti je nutností

Mít pojištěnou nemovitost je nutnost. Sice na to odborníci neustále poukazují, avšak statistiky jsou neúprosné. Třetina majitelů nemovitostí nemá sjednanou pojistku žádnou, další mají pojistku špatně nastavenou nebo dokonce zcela chybně sjednanou. Při sjednávání pojištění proto dbejte na výběr správného produktu, řádné vyplnění údajů o sobě i nemovitosti, současně mějte pojistku vždy včas uhrazenou.

V zimě řádí živly i zloději

Zima je zrádná, změny počasí nahrávají přírodním živlům, které mohou způsobit statisícové škody na majetku. Spadané stromy mohou poškodit střechu, vichřice může poškodit krytinu i fasádu, vítr pak dokonat dílo zkázy. A co teprve sníh a mráz? Vinou velkých výkyvů teplot může dojít k prasknutí vodovodního potrubí, trubek nebo hadic. A víte, co dokáže během několika hodin natropit voda? Tím spíše, když se okolní teplota pohybuje pod bodem mrazu? 

Kromě živlů neopomeňte chránit svou nemovitost i před nevítanými návštěvníky. Pojistit nemovitost online je snadné a rychlé a pamatuje přitom nejen na přírodní živly, ale i na ty kriminální.

pojištění

Pojistěte se komplexně

Zloději a lupiči totiž v podzimním a zimním období dokonce zvyšují svou aktivitu, dny jsou krátké a pod rouškou tmy se cítí více v bezpečí, proto se sjednáním pojištění neotálejte. Lákají je totiž nejen opuštěné chaty, chalupy, ale využijí i pozvánek v podobě krabic od drahých elektrospotřebičů, které se objeví u popelnic hned po Vánocích. Stačí pak jen odjet na Silvestra oslavit konec roku.