Plánujete rekonstrukci? Vybírejte okna už v zimě!

Rekonstrukce bydlení je zajisté velmi příjemná záležitost, zvláště když se dostanete do bodu, kdy vybíráte jednotlivé kusy nábytku, řešíte barevnou výmalbu do místností, popřípadě si necháváte připravit návrhy koupelen a zimní zahrady. Jenže než se k tomu všemu dostanete, musíte své úsilí zaměřit především na stavební práce a výměnu stěžejních částí domu či bytu. U starších nemovitostí jde o výměnu vstupních dveří a oken, jež jsou často viníkem vysokých účtů za teplo. Starší okna nemají dobré izolační vlastnosti a propouští výrazně více hluku. I když mohou být dočasným řešením těžké závěsy, rekonstrukci oken se nevyhnete.

eurookna

Jaká okna vybrat?

I když vás rekonstrukce teprve čeká, už nyní je dobré zvážit všechny dostupné varianty a vybrat tu nejvhodnější. Pak nebudete na jaře zaskočeni a budete mít naprosto jasno, kterou cestou chcete jít. Nabídce vévodí plastová okna. Ta se vyznačují dostupnou cenou, jednoduchou údržbou a zároveň dlouhou životností. Vsadíte-li pak na česká okna kombinující vysokou kvalitu a preciznost zpracování s německým kováním, máte záruku spokojenosti. Plastová okna vám slibují dlouhé roky používání, tepelné úspory i zvukovou izolaci.

Dřevěná okna, též často označovaná jako eurookna mají oproti jiným variantám svůj nezaměnitelný dřevěný vzhled a působí vždy elegantně a vkusně. Dřevěná okna i dveře z českého dřeva mořeného i v místech uzavřených spojů jsou jasnou volbou pro všechny majitele dřevěných domků, roubenek či horských chat. Kombinují ušlechtilý vzhled přírodních materiálů a přitom vynikají silnými izolačními vlastnostmi. Eurookna ale nejsou pro každého. Vyžadují totiž pravidelnou údržbu a zvláště při častých výkyvech teplot nebo povětrnostních změn jim musíte věnovat náležitou péči. Odměnou vám bude vždy dokonalý vzhled a precizní zpracování do posledního detailu.

Moderní hliník

Velmi žádaný a moderní je hliník, který dnes dominuje téměř všem moderním stavbám. Jeho využití je všestranné. Hliníková okna jsou symbolem luxusu. Důvodů, proč se rozhodnout pro tuto finančně nákladnější variantu, je ale mnohem více. Hliníková okna jsou vysoce pevná, odolná a prakticky bezúdržbová. Díky pružnosti materiálu lze vyrábět atypická i nadstandardně formátová okna bez rizika poničení. Klíčová je u hliníku též mechanická odolnost a pevnost. Všimněte si, že velká nákupní centra a luxusní novostavby pracují pouze s tímto materiálem, protože je zárukou jistoty a kvality. I přesto, že je finančně jinde než plast či dřevo, vyplatí se investici do něj zvážit. Ostatně poraďte se přímo s odborníkem a kontaktujte firmu www.jis.cz.

Firma se může pochlubit řadou exkluzivních zakázek i dvaceti pětiletou působností na českém trhu. V rámci svých služeb vám nabízí nezávaznou návštěvu technika zcela zdarma. Ten vám poradí s výběrem oken, okna vyměří a odpoví na všechny otázky v případě, že si nebudete jisti, která varianta oken je pro vás ta pravá. Kromě oken se firma specializuje též na zimní zahrady a dveře do vnitřních prostor, pro vstup do bytu či domu a samozřejmě i náročná řešení posuvných dveří a terasových velkoformátových dveří.