Kde si půjčit lešení v Praze?

Renovace fasády, výměna oken či třeba montáž venkovního loga. K provedení těchto a mnoha dalších stavebních prací je nezbytné lešení, které však – jak jistě sami uznáte – má doma málokdo. Jeho shánění po známých je tak činností nejen zdlouhavou, ale také značně nejistou. Tento problém se naštěstí – v Praze i všech ostatních koutech České republiky – rozhodly vyřešit specializované firmy, které kromě prodeje lešení, závěsných lávek, hydraulických plošin a dalšího příslušenství „z oboru“ začaly poskytovat i pronájem zmíněných produktů.

Záleží na délce pronájmu i pracovní výšce

První, co zcela logicky drtivou většinu lidí zajímá, je to, na kolik taková sranda přijde. Cena pronájmu lešení přitom závisí na 3 základních parametrech:

  1. délce pronájmu,
  2. rozměru základny,
  3. pracovní výšce.

Kolik stojí pronájem lešení?

Pro lepší představu, nejlevnější lešení Praha, které je v tuzemském hlavním městě k dostání, seženete při pracovní výšce 8 metrů, kam spadá většina běžných rodinných domů, rozměru základny 0,7 metru a délce pronájmu na 1-5 dní za 900 Kč/den.

Další příkladnou variantu, vhodnou pro stavební práce na vyšších budovách, můžeme demonstrovat na pracovní výšce 18 metrů, šířce základny 1,3 metru a délce pronájmu nad 30 dnů. V takovém případě byste za pronájem zaplatili 1000 Kč za den.

Uvedené příklady samozřejmě slouží jako pouhý demonstrativní příklad, aby si i čtenář – laik mohl zhruba představit, v jakých relacích lze lešení v Praze krátkodobě, ale i dlouhodobě pronajmout. Konečné a detailní podmínky vždy záleží na každém jednom individuálním řešení, pročež nejprve doporučujeme využít možnost odborné konzultace, po níž byste měli dospět k odpovědím na všechny otázky s pronájmem lešení spojené. Třeba i na tyto:

Potřebuji lešení do výšky 4, 6 nebo spíše 20 metrů?

Na kolik mě vyjde doprava, montáž a demontáž?

Je výhodnější půjčit si lešení na 5, 7 nebo 12 dní?

A kolik mě to celé bude stát?