Kde vzít odhad ceny nemovitosti pro dědické řízení?

Po smrti blízké osoby je bohužel nutné zařídit spoustu formalit. Pozůstalí na to většinou nemají příliš energie. Jste-li v takové situaci, neváhejte požádat o pomoc někoho z blízkých, ať už jde třeba o přátele, nebo vzdálenější rodinu. Bude nutné vyřídit veškeré záležitosti spojené s pohřbem a s dědictvím.

Odhad ceny nemovitosti

Pokud po sobě zemřelý zanechal nemovitost, je nezbytné nechat si zpracovat odhad nemovitosti pro dědictví. Posudek slouží pro možné vzájemné vyplacení, ale také pro výpočet odměny notáře. Ocenění nemovitosti pro dědické řízení je tedy nutné i v případě, kdy je dědic pouze jeden.

Nechte si odhad pro dědické řízení zpracovat od realitky

Zařídit odhad ceny nemovitosti pro dědické řízení naštěstí není až tak složité. Věděli jste, že o něj můžete požádat také v realitní kanceláři? U RE/MAX Anděl jde o opravdu jednoduchý proces. Chápou, čím si pozůstalí prochází, a tak pracují co nejvíce samostatně.

Pro odhad nemovitosti při dědictví dokonce odhadce vždy nemusí nemovitost osobně navštívit. Stačí poslat fotografie, detailně popsat stav nemovitosti, další informace si odhadce dohledá v katastru nemovitostí.

V realitní kanceláři jsou ti nejlepší odborníci

Kam jinam se pro odhad nemovitosti pro dědické řízení obrátit než na realitní kancelář? Vždyť právě makléři z realitky denně pracují s nemovitostmi a mají dobrý přehled o tom, za kolik se jaké byty a domy v dané oblasti prodávají. Z toho důvodu je vhodné odhad nemovitosti dědictví řešit s realitkou působící v dané lokalitě.

Nezapomeňte na odhady dalšího majetku

Odhad nemovitosti je jedna věc, ovšem odhad budete potřebovat také pro další nemovitý majetek, například auto. S tímto problémem můžete jít k rodinnému automechanikovi, který vám vystaví potvrzení s podpisem a razítkem. Případně se lze obrátit na autobazar, jenž auta vykupuje, to však bude nejspíš zdlouhavější řešení. Ušetřete si starosti a čas.