Letos ta terasa bude!

Možná si to říkáte i vy, že letos už konečně musíte terasu postavit nebo nechat postavit. Jaký je mezi tím rozdíl? Velký a hlavně finanční. Kdo je zručný přitom nemusí platit nehorázné sumy a čekat, až budou mít firmy volný termín, zvládne si terasu postavit vlastníma rukama. Nevěříte? Pak se svěřte do rukou  zkušených odborníků na terasová prkna, příslušenství a další kompletní vybavení pro bezpečnou, snadnou a cenově dostupnou stavbu terasy!

nerezové vruty

Kam ji postavíte?

Je vaše představa taková, že budete terasu stavět na jižní straně, kam se celé odpoledne opírá sluníčko, nebo dáte přednost východní straně a vychutnáte si ranní paprsky u dobré snídaně? Je to pouze na vás, volte však takovou stranu, která vyhovuje vašim preferencím a nabídne vám útočiště v horkých letních dnech i na jaře a během teplejšího podzimu. Z čeho terasa bude? To bývá rovněž častá otázka. Vsadíte na osvědčenou klasiku – tradiční dřevo či snad praktická WPC prkna, u nichž nehrozí třísky ani vyblednutí barev? Na webovém portálu gardina.cz najdete vše. Nechybí tady rovněž praktická kalkulačka pro výpočet materiálu a užitečný magazín plný rad, tipů a doporučení.

Kvalitní příslušenství je základ

Zvláště při nerovném podkladu pro výstavbu terasy oceníte rektifikační terče. V nabídce je najdete pro použití pro dřevěné podlahy i dlažbu. U menších sklonů využijete také granulátové a distanční podložky. Hodí se pro zjednodušení montáže a zároveň pro ventilaci vlhkostí namáhaných částí dřeva. V nabídce nechybí samozřejmě též nezbytné nerezové vruty. Vybírejte ale pečlivě. Některé jsou vhodné do terasových prken, jiné zase pro práce na dřevěné konstrukci. Vruty bývají různě dlouhé a každé dřevo vyžaduje specifický druh. Nezapomínejte, že vruty musí odolávat tlaku dřeva, jsou vystaveny různým povětrnostním vlivům, a proto se vyplatí připlatit si za kvalitní vybavení pro komfortní práci i dlouhou životnost.