Rychlý úklid obýváku. Za půl hodiny je hotovo

Nesnášíte úklid? V tom případě jste ještě určitě nenašli ten správný návod, jak mít za půl hodiny vše hotovo. I naprostí odmítači úklidu vše zvládnou s grácií a jejich obývací pokoj se bude třpytit čistotou. Nachystejte si stopky, jdeme na to!

Začínáme stropem a stěnami

Nejprve vezměte prachovku a odstraňte nečistoty z prostoru stropu. Svítidlo omyjte a osušte. Poté se vrhněte na stěny. Pokud máte obklady na stěnu, jste hotovi raz dva – stačí jen setřít prach. Kamenné obklady na stěnu vám tak ušetří čas, který byste věnovali malování. Jdeme tedy dále. 

Zastavíme se u oken

Sejměte záclony a vložte je do pracího sáčku nebo povlaku od polštáře. Zvolte šetrný prací program a dejte záclony do pračky. Mezitím hadrem očistěte garnýže. Nyní je čas na to, abyste umyli okna. Se svižnou hudbou vám to půjde ještě lépe. Moc to neprožívejte, zítra bude beztak opět pršet a okna se zašpiní. Použijte pouze vodu s trochou octu a okna nejprve setřete houbičkou na nádobí – tou drsnou částí. Poté stačí setřít stěrkou a dotřít okraje oken. Na stopkách máme něco přes čtvrt hodiny. 

Rostliny, nábytek

A jdeme do nižších pater. Všechny rostliny strčíme pod vlažnou sprchu a zbavíme je prachu. Než vyschnou, ošetříme nábytek sprejem proti prachu a setřeme nečistoty z jeho povrchu. Při té příležitosti nemilosrdně vyhodíme nebo umístíme do vzpomínkové krabice všechny držiče prachu, které v místnosti máme. Nebydlíme přeci v muzeu. 

Podlaha, a je to

Máte dlažbu, koberec nebo plovoucí podlahu? Pří péči o dřevěnou podlahu vlhkým hadrem setřete, a je to. Držiče prachu v podobě koberců jsou kapitola sama o sobě – ty ale nemusíte řešit, je rovnou lepší si na ně pozvat profi firmu, která zajistí mokré čištění. Dřevo nebo vinyl? Setřete podlahu, blížíte se ke konci. 

Nyní už zbývá jen pověsit záclony a radovat se z vašeho úspěchu. Proč „šudlit“ místnost hodiny? Stačila vám půlhodinka.