Naše první štěně

Pro mě to bylo téměř jako miminko. Malinká kulička, o které jsem vůbec nic nevěděla a ona nevěděla nic o světě. Čekala, že ji to všechno někdo naučí, ukáže. Když jsme si Anitku přinesli domů byla to kulička, co se sotva vešla do dlaně. Do malé krabice jsme jí dali polštář, položili ji tam a mysleli, že snad nikdy nevyroste. Uběhl sotva měsíc a krabice i polštář dostaly slušně zabrat. V návalu energie je náš malý drobeček totálně rozcupoval. Bylo načase koupit Anitce nějaký pěkný pelíšek pro psy, kterého si snad bude vážit víc.

Jaký je ten správný

V obchodech je dnes skutečně široký výběr, až vám z toho jde hlava kolem. Můžu říct, že jednodušší byl nákup matrace pro mě než pro psa. Pořád byla štěně, z toho jsme museli vycházet. Štěňátka pelech znečišťují víc než starší psi, ale přesto se tam musí cítit útulně a bezpečně. Protože Anitka byla ještě malinká, vybrali jsme pro ni takzvané iglú. Když jsme ho doma rozbalili, tvářila se dost nedůvěřivě, ale už večer si tam nanosila většinu svých hraček. Postupem času se z toho stala spíš spižírna. Každý pamlsek tam rychle ukryla a chtěla hned další.

Iglú s námi vydrželo neskutečný rok. Anitka už měla dvacet kilo a dovnitř se jí vešla jen hlava a kousek těla. Nechtěla se ho ale vzdát.

Protože měla naše holčička ještě narůst do větších rozměrů a milovala dlouhé procházky, rozhodli jsme se zainvestovat do pelechu s tvarovou pamětí. Riziko velkých psů jsou problémy s pohybovým aparátem. Je proto dobré zkusit jakoukoli dostupnou prevenci.

Matraci jsme umístili do ložnice vedle naší postele, snad to bylo tím, že už trošku dospěla, ale až na ní spala jako zabitá. Samozřejmě dostala i deku se svým jménem, i když potah matrace je z hebkého hřejivého materiálů. Potah se dá samozřejmě sundat a prát. I samotnou matraci vyčistíte obdobně jako vaši vlastní.

Věrnost vašeho mazlíčka

Možná by nás Anitka milovala víc, kdyby spala s námi v posteli. Občas, třeba když je bouřka, si ji k sobě vezmeme. I tak si na svoji postýlku nenechá sáhnout. A vždycky, když ji vyperu, hrozně dlouho chodí kolem a funí. Psi jsou vážně nádherné bytosti, které vám za pelíšek a misku jídla udělají ze světa hezčí místo.