Nechte si poradit, jak ušetřit za energie

Jestliže držíte pevně ve svých rukách otěže vašich financí, pak vám určitě není jedno, za co peníze v domácnosti utrácíte. Je tedy pochopitelné, že pečlivě plánujete každý výdej s ohledem na to, kolik peněz za měsíc vyděláte v zaměstnání. O to více jsou tyto kroky důležité, pokud na něco konkrétního šetříte.

Jak šetřit energie v domácnosti?

Přemýšleli jste někdy nad tím, jakou spotřebu elektrické energie má vaše pračka nebo lednička? Jaké provozní náklady má třeba sušička prádla? A jak veliký je rozdíl mezi elektrickými spotřebiči třídy A+ nebo A+++? Odpovědi na všechny tyto otázky vám pomůže najít E.ON Rádce. Jedná se o bezplatnou službu, která kombinuje on-line encyklopedii, internetový vyhledávač a osobní poradenství. Na něm jsou vám k dispozici zdarma stovky praktických rad z oblasti energie a ekologie. Díky němu budete pak třeba přesně znát energetickou náročnost vašich domácích pomocníků. Možná pak zjistíte, že koupí nové ledničky ročně ušetříte několik stovek korun. A nejen to. Dozvíte se spoustu dalších zajímavostí.

Kondenzační kotle vám uspoří vaše finance

Pokud bydlíte ve vlastním domě, jistě také přemýšlíte nad tím, jak dosáhnout co největší úspory energií, a tím také vašich peněz. Jednou z možností je nahrazení starého neúsporného kotle kondenzačním kotlem, který využívá také tepelnou energii obsaženou ve spalinách. Návratnost investice do takového kotle je přibližně 7 let.

S pitnou vodou opatrně

Bohužel – zásoby pitné vody na Zemi nejsou nekonečné a i s ní je třeba šetřit. Zvláště pak v současné době. Poměrně pohodlným řešením se jeví šetřiče vody, které můžete umístit na různé typy vodovodních baterií. Ty pracují na principu míchání vodního proudu a vzduchu. Vznikne tak příjemný vodní proud plný vzduchových bublinek, který umývá stejně dobře, a zároveň šetří vodu. Nebo můžete použít perlátor, který pracuje na stejném principu a je vhodný jak do koupelny, tak do kuchyně.