Nechte vyčištění fasády raději na specializované firmě

Krásný rodinný dům, který se na všechny usmívá už z velké dálky, vyžaduje v první řadě velmi pečlivou údržbu. A samozřejmě nejde jen a pouze o interiér, přemýšlet tu totiž musíme komplexně. Je třeba fasádu nepoškodit, ale důkladně očistit od nánosů různých materiálů. Může jít o nečistoty z ovzduší, ale také vrstvu mechu nebo řas, což rozhodně nepůsobí nijak vábně. Čas je sice neúprosný, ale záhy po vyčištění bude fasáda vašeho domu vypadat doslova jako ze škatulky. Nakonec, dům si tohle určitě zaslouží…

Svépomocí raději nic nezkoušejte, mohlo by totiž dojít k vážnému poškození nátěru

V jádru nezáleží na tom, jestli půjde o fasádu betonovou nebo cihlovou. Rozhodně se však do ničeho nepouštějte sami, protože čištění fasády je lepší svěřit odborníkům.

čištění fasády

Použití kvalitních materiálů sice samozřejmě budí skvělý dojem, ale čas od času je přímo nutné přistoupit k údržbě. V některých případech také může hrozit zdravotní problém, zvláště pokud jsou ve fasádě prorostlé houby nebo dokonce plísně. Pokud vám z nějakého důvodu nejde o estetickou stránku věci, alespoň těmto věcem je nutné přímo předcházet.

Ideální rozestupy mezi jednotlivými čištěními fasády by měly být asi sedmileté

Jak se vlastně čistí fasáda? Používají se speciální přípravky, ale také vysokotlaký proud vody. Obrovská čištěná plocha si vyžádá zkušené ruce technika. Konkrétní návrh, jak vyčistit fasádu samozřejmě bude mít každý majitel nemovitosti na papíře předem, pak už stačí jen celý plán odsouhlasit.

Pravidelně čistit je důležité, v závislosti na materiálu fasády by se mělo k podobnému kroku přistoupit zhruba každých pět až osm let. A to samozřejmě i tehdy, když váš dům zdobí živá zelená fasáda. Zde je ale nutné postupovat velice opatrně, aby nedošlo ke zničení rostlin.